Fandom

Sferopedia

Rzeźbiarz cieni

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Rzeźbiarz cieni.jpg

Rzeźbiarz cieni

Rzeźbiarze cieni dawno temu mistrzowsko opanowali iluzje i zwidy. Specjalizują się w tworzeniu z nicości własnych rzeczywistości.

Ta klasa prestiżowa często przyciąga zaklinaczy i czarodziejów specjalizujących się w iluzjach, zwłaszcza wyznawców Shar. Czasami tą ścieżką podążają nawet bardowie.

ZdolnościEdytuj

Rzeźbiarze cienia  są ekspertami od magii cienia i iluzji, ich czary wywołania i przywołania poprzez cień, a z czasem też inne zaklęcia cienia, są potężniejsze niż te same zaklęcia rzucane przez innych czaromiotów. Ich niezwykła więź i wiedza o magii iluzji jest tak duża, że są znacznie bardziej odporni na jej efekty, a przy bardzo dużym doświadczeniu potrafią rozpoznać iluzję nawet bez wchodzenia z nią w jakikolwiek kontakt. Najbardziej doświadczeni rzeźbiarze cienia są tak bardzo złączeni z magią cienia, że przestają być zwyczajnymi śmiertelnikami i stają się przybyszami, zyskując wszelkie wady i zalety tego stanu, a także pewną odporność na magię. 

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki