FANDOM


Rzeźbiarz cieni

Rzeźbiarz cieni

Rzeźbiarze cieni dawno temu mistrzowsko opanowali iluzje i zwidy. Specjalizują się w tworzeniu z nicości własnych rzeczywistości.

Ta klasa prestiżowa często przyciąga zaklinaczy i czarodziejów specjalizujących się w iluzjach, zwłaszcza wyznawców Shar. Czasami tą ścieżką podążają nawet bardowie.

ZdolnościEdytuj

Rzeźbiarze cienia  są ekspertami od magii cienia i iluzji, ich czary wywołania i przywołania poprzez cień, a z czasem też inne zaklęcia cienia, są potężniejsze niż te same zaklęcia rzucane przez innych czaromiotów. Ich niezwykła więź i wiedza o magii iluzji jest tak duża, że są znacznie bardziej odporni na jej efekty, a przy bardzo dużym doświadczeniu potrafią rozpoznać iluzję nawet bez wchodzenia z nią w jakikolwiek kontakt. Najbardziej doświadczeni rzeźbiarze cienia są tak bardzo złączeni z magią cienia, że przestają być zwyczajnymi śmiertelnikami i stają się przybyszami, zyskując wszelkie wady i zalety tego stanu, a także pewną odporność na magię. 

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki