FANDOM


Rzeczzkrypt.jpg

Rzecz z krypt

Rzeczy z krypt (ang. crypt thing) to nieumarli, spotykani niekiedy jako strażnicy grobowców, cmentarzy lub ciał. Wyglądają jak szkielety ze świecącymi na czerwono punktami w oczodołach. Zazwyczaj ubrane są w obszarpane, powłóczyste szaty. Istoty te istnieją tylko w celu strzeżenia miejsc pochówku, do których zostały przydzielone. Zazwyczaj znajdują się w stanie nieaktywności, ożywając tylko w wypadku wtargnięcia intruza. Ich najpotężniejszą bronią jest potężna magia teleportacyjna, która przenosi agresorów w losowo ustalone miejsca z dala od krypty czy grobu. Gdy ten środek zawiedzie, rzeczy z krypt walczą za pomocą swych kościstych palców.

Rzeczy z krypt najczęściej tworzone są z martwych ciał przez potężnych nekromantów. Utrzymującą je w aktywności magię można rozproszyć odpowiednio silnym czarem. Nieliczne tego typu istoty to powstałe z martwych w sposób naturalny duchy zmarłych, chroniące grobów swych przodków. Ten wariant występuje jednak bardzo rzadko.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki