Fandom

Sferopedia

Rzecz z krypt

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Rzeczzkrypt.jpg

Rzecz z krypt

Rzeczy z krypt (ang. crypt thing) to nieumarli, spotykani niekiedy jako strażnicy grobowców, cmentarzy lub ciał. Wyglądają jak szkielety ze świecącymi na czerwono punktami w oczodołach. Zazwyczaj ubrane są w obszarpane, powłóczyste szaty. Istoty te istnieją tylko w celu strzeżenia miejsc pochówku, do których zostały przydzielone. Zazwyczaj znajdują się w stanie nieaktywności, ożywając tylko w wypadku wtargnięcia intruza. Ich najpotężniejszą bronią jest potężna magia teleportacyjna, która przenosi agresorów w losowo ustalone miejsca z dala od krypty czy grobu. Gdy ten środek zawiedzie, rzeczy z krypt walczą za pomocą swych kościstych palców.

Rzeczy z krypt najczęściej tworzone są z martwych ciał przez potężnych nekromantów. Utrzymującą je w aktywności magię można rozproszyć odpowiednio silnym czarem. Nieliczne tego typu istoty to powstałe z martwych w sposób naturalny duchy zmarłych, chroniące grobów swych przodków. Ten wariant występuje jednak bardzo rzadko.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki