Fandom

Sferopedia

Sługa Seta

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja2 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Sługa seta.jpg

Sługa Seta - wizja Tony'ego DiTerlizzi

Jak nazwa wskazuje, Słudzy Seta (ang. minions of Set) służą jako gestorzy egipskiemu bogu Setowi, rezydującemu w Dziewięciu Piekłach Baator. W swej naturalnej formie wyglądają jak smagli ludzie dzierżący szerokie miecze i ubrani w czarne łuskowane zbroje płytowe. Wszyscy posiadają moc przemiany w zwierzę. Najczęściej zwierzęcą formą jest olbrzymi wąż, lecz występują też hieny, skorpiony, krokodyle i niedźwiedzie jaskiniowe. Przemiana ta jest kompletna, obejmuje również strój i uzbrojenie Sługi. Istoty te nie obnoszą się ze swoją specjalną zdolnością, starając się aby nikt nie poznał ich prawdziwej natury. Jeżeli zostaną napadnięte w ludzkiej formie, przybierają zwierzęcą postać tylko pod groźbą porażki. Jako zwierzęta, stosują taktyki zbliżone do swych odpowiedników, na przykład hieny atakują w skoordynowanych grupach a niedźwiedzie samotnie.

Słudzy są tworzeni przez Seta z oczekujących. Traktuje ich sprawiedliwie, jednak żąda bezwzględnego oddania i posłuszeństwa. Oni rewanżują się fanatyczną wiernością i gotowością na śmierć. Wierzą, że wola Seta jest ważniejsza od życia ich wszystkich razem wziętych. Dla każdej istoty, która stanie na drodze ich boga są nieustępliwymi i zawziętymi wrogami. Mimo fanatyzmu są inteligentnymi i stosującymi wyrafinowane strategie gestorami. Ich głównymi zadaniami jest dowództwo wojskami Seta, kiedy decyduje się zaangażować w Wojnę Krwi, doglądanie oczekujących a nawet wykonywanie zadań na Planie Materialnym. Zajmują się również wykradaniem baatezu ich larw i dołączaniem ich do hord oczekujących ich pana.

Kapłani CieniaEdytuj

Mniej więcej co dwudziesty Sługa posiada jakąś wyjątkowo cenną dla Seta cechę i jest przez niego wynoszony do pozycji Kapłana Cienia. Oprócz zdolności zmiany kształtu władają oni magią i służą jako sztyletujący zabójcy. Służą oni jako generałowie, władając innymi Sługami i wymierzając karę krnąbrnym istotom.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki