Fandom

Sferopedia

Shen lung

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Smok
Shen lung.jpg
(duchowy smok)
Shen lung
Broń oddechowa brak
Łuski ciemne, wielobarwne łuski za młodu, z wiekiem jaśnieją
Teren jeziora i rzeki przy smokach chiang lung
Charakter praworządny neutralny
 Smoki te pełnią role dworzan, asystują i ochraniają szacowne osobniku wśród smoków Chiang lung. Mieszkają w dworzan smoków chiang, choć często posiadają też własne, skromne domostwa. Są to istoty skromne i oddane swojemu zadaniu, jednocześnie wyjątkowo interesują się ludźmi mieszkającymi w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Fascynacja ta prowadzi do tego, że pod postacią ludzi często odwiedzają ludzie osady, natomiast ludzie postrzegają te smoki jako symbol szczęścia i zdarza się, że mieszkańcy budują im kapliczki, gdzie odprawiane są ceremonie na ich cześć. Smoki te mówią wspólnym, smoczym i mową duchów. W swojej naturalnej postaci są to smukłe jaszczury o ogonie zakończonym kolcami, przez cały grzbiet ciągnie się kościany grzebień, z głowy wyrastają rogi i długie wąsy. Smoki Shen żywią się najróżniejszymi klejnotami, choć przepadają też za rybami i gryzoniami. Przed walką zawsze negocjują, jeśli jednak oponent jest nadal wrogo nastawiony atakują go z całą mocą swojej furii. Jak dwa poprzednie rodzaje smoków lung posiadają zdolność rozkazywania łuskowatym stworzenia i moc wodnego ognia, ich wyjątkową właściwością jest natomiast to że żadne robactwo nie może zbliżyć się do nich.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki