FANDOM


Silthilar

Silthilar

Silthilary są nietypową formą kolonialnej inteligencji, znajdowaną tylko w najbardziej zapuszczonych i odludnych lasach świata. Są wszystkim co pozostało po dumnej i antycznej rasie leśnych stworzeń które opanowały sztukę wszczepiania i kształtowania żyjącego ciała by spełniać swoje własne potrzeby. Ich świat rozpadł się eony temu gdy ich badania uwolniły okropną magiczną plagę. Czarodzieje silthilarów w akcie desperacji opracowali potężne zaklęcie które oddzieliło ich umysły od ich zawodzących ciał. Zaklęcie rozbiło ich umysły na miliony malutkich pyłków ciała i kości, z których każdy zachował się jako naczynie dla pojedynczego kawałka wiedzy silthilarów. Samotnie, pojedynczy kawałek ciała lub kości był niczym więcej niż bierną wiedzą, lecz razem, cząstki uformowały potężny rój zdolny organizować tysiące podobnych cząstek w pojedynczy byt. Dziś, silthilary istnieją jako te zmysło-rojne roje. W swojej nowej formie, silthilary są wolne to kontynuować swoje badania ao eksperymenty bez strachu przed chorobą lub starym wiekiem. Szczęśliwie, ich ciekawość o ciele jest łagodzona przez ich respekt do życia. Z godnym uwagi wyjątkiem bandyckich rojów, większość silthilarów zachowuje swoje badania dla wolontariuszy którzy poszukują silthilara by wzmocnić swoje własne ciała. Rój silthilara który odpoczywa lub wykonuje badanie wygląda jak rojąca się chmura zielonych cząstek. Z bliska, pojedyncza cząstka wygląda jak malutka sfera cielesnych wici i kościstych kolców, nie większych niż pół cala w średnicy i często znacznie mniejszych niż takie. Inaczej niż inne roje, rój silthilara może się sam zorganizować i zmienić w solidny kształt który blisko przypomina ten ich oryginalnego ciała, chociaż jedynie bez charakterystycznych cech. W tej formie, silthilar jest w przybliżeniu wielkości człowieka i kształtu, z ośmioma długimi, cienkimi kończynami ułożonymi w promienistym wzorze dookoła w dwóch pierścieniach z czterech. Jego cztery niższe zakończenia kończą się malutkimi rękoma, każdą z czterema palcami rozsuniętymi promienistym wzorze od dłoni, które dzierżą kukri. (Gdy silthilar przybiera formę roju, przechowuje te bronie w pozawymiarowej kieszeni.) Jego górne ramiona są ułożone w podobny sposób, i każda kończy się długim, cienkim kolcem który służy jako broń naturalna. Głowa silthilara jest w przybliżeniu sferyczną masą setek cienkich wici. Silthilary mówią swoim własnym językiem, a ich wysoka inteligencja pozwala im mówić również w wielu innych językach. Wszystkie języki są traktowane bonusowe języki dla silthilara. Ich głosy mają oddzielne brzęczenie od ich inaczej powietrznych tonów.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki