Fandom

Sferopedia

Silvanesti

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Spośród wszystkich ras elfickich Silvanesti są najstarsze. Są to dzieci Silvanosa, pierwszego spośród elfów. Wywodzą się one z prastarego plemienia, które dało początek wszystkich elfom słonecznym. Silvanesti mają skórę w ciepłych, często złotawych barwach, ich włosy są od złotego przez brązowy do śnieżnobiałego. Oczy są zawsze piwne, co odróżnia ich od innych ras. Wolą luźne szaty, kipiące od złota peleryny i kaptury. Ich ubrania są w odcieniach złota, niebieskiego, zieleni i brązu, wykazują one jednak głęboką niechęć do czerni i czerwieni. Silvanesti są najbardziej dumne i stoickie spośród wszystkich innych ras elfów. Wierzą ściśle w czystość rasową i nie mieszają się z innymi grupami elfów, choć nie jest to bardzo surowo karane. Są to odważni i zdolni wojownicy oraz tropiciele. Wykorzystują typowe bronie elfów, plus włócznie i sejmitary. Społeczeństwo: Silvanesti dożywają nawet 3 tysiące lat. Podczas pierwszej wojny, kiedy od reszty elfów odłączyły się drowy, Silvanesti wywędrowały na zachód, gdzie znów pokłóciły się z innym plemieniem, mianowicie Qualinesti. Silvanesti brzydzą się kontaktami z ludźmi i krasnoludami, uważając tych ostatnich za tępaków, to dlatego mówi się, że obie grupy nie mają ze sobą zbyt dobrych relacji, choć wiadomo, że nie jest to do końca prawdą. Długie lata w bezpiecznej izolacji spowodowało, że Silvanesti stali się niesamowitymi rzemieślnikami i tworzą wyjątkowe przedmioty. Wewnątrz plemienia istnieje wiele podgrup, kast i rodzin, nikt nie żeni się na zewnątrz danej grupy, chyba, że za zgodą. Najciekawszą sztuką Silvanesti są piękne, kamienne piramidy z głębokimi korytarzami. Są one otoczone przez drewniano-ziemne cokoły. służą one za kostnicę, grobowiec jak i miejsce kultu. Wyjątkowo piękne są także kamienne pałace, gdzie znajduje się izba koronacyjna, w której trzymają starodawne insygnia władzy.

ŹródłaEdytuj

  • Dragonlance

Więcej w Fandom

Losowa wiki