Fandom

Sferopedia

Skrzat

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Pixie.jpg

Skrzat w D&D 5.0

Skrzaty (ang. Pixies) mają wygląd mierzących 75 cm wzrostu elfów wyposażonych dodatkowo w parę przeźroczystych skrzydeł na plecach. Noszą jaskrawe stroje, często złożone z kapelusików i butów z zadartymi do góry szpicami. Ich naturalnym stanem jest niewidzialność, widzialną postać przybierają tylko w razie potrzeby. Chochliki te są z natury dobre lecz psotne. Walczą ze złymi stworzeniami, które zagrażają ich domom, oczywiście jeśli są w stanie wygrać. W walce wykorzystują niewidzialność, zdolności czaropodobne (między innymi polimorfię i różne iluzje) oraz specjalne strzały, które wymazują pamięć ofiarom lub je usypiają.

Skrzaty zamieszkują leśne jaskinie, spędzając noce na tańcowaniu do muzyki świerszczy na leśnych polanach. Mają w swoim repertuarze bogaty zasób psot i figli, jakie płatają wędrowcom. Lubą na przykład sprowadzać ich z drogi, przy pomocy iluzji. Często dworują sobie z podróżujących dziewic, zdmuchują świece, wspinają się po drzewach i pląsają w wodzie. Odżywiają się głównie owocami i nektarem

Skrzaty nie pragną bogactw, lecz jeśli już mają jakieś skarby, składują je w swoich leżach, czasami rozdając je osobom o prawych zamiarach, zwłaszcza jeśli te wykażą się poczuciem humoru w odpowiedzi na ich figle. Nie znoszą chciwości i bardzo często okradają osoby chciwe, używając swoich skarbów do ich mamienia.

Społeczności skrzatów składają się z rodzin i klanów o obyczajach zbliżonych do ludzkich. Każda rodzina posiada własne nazwisko i wszyscy jej członkowie poczuwają się do wzajemnej lojalności. Skrzaty żyją około 300 lat.

Źli alchemicy chętnie skupują skrzydła skrzatów, z których wytwarzają skrzatowy pył, podobny w działaniu do mikstury niewidzialności. Potrzeba pięćdziesięciu par skrzydeł do wytworzenia jednej porcji pyłu.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki