FANDOM


Smoczy potomek

Smoczy potomek

Powszechnie wiadomo, że pewne potężne smoki potrafią przybrać humanoidalne kształty, a niektóre z nich wiążą się z humanoidami. Czasem owocem takiego związku jest dziecko, które przekazuje licznym następnym pokoleniom odrobinę smoczej krwi. Zwykle niewiele z tego wynika, choć potężni zaklinacze czasami wspominają, że swoje moce zawdzięczają smoczemu dziedzictwu. W nielicznych przypadkach smocza krew wywiera jednak przemożny wpływ na życie osób, w żyłach których płynie. Postacie takie stają się smoczymi potomkami, którzy za pomocą magicznych mocy budzą dziedzictwo krwi i w pełni je wykorzystują.

Smoczy potomkowie przedkładają żywot pełen wrażeń ponad życie w odosobnieniu. Większość to barbarzyńcy, wojownicy czy tropiciele, którzy wykonali przynajmniej kilka kroków na drodze zaklinacza bądź barda. Od czasu do czasu smoczym potomkiem zostaje też ktoś, kto na poważnie zajmował się rzucaniem zaklęć, ale postanowił dowiedzieć się więcej o swym smoczym dziedzictwie kosztem badania magii wtajemniczeń. Kapłani i druidzi rzadko podążają tą ścieżką. Wielu smoczych potomków umie posługiwać się magią i wyrusza na wyprawy, przede wszystkim po to, by lepiej poznać swoje smocze dziedzictwo. Wszystkich przedstawicieli tej klasy prestiżowej pociągają tereny, które zamieszkują smoki.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.