FANDOM


Smoczydło

Smoczydło

Smoczydła to humanoidalne stwory uważane za dalekich kuzynów smoków. Żyją w dzikich plemionach lub w służbie ludzkich panów. Brutalna siła oraz ostre pazury sprawiają, że stanowią śmiertelne zagrożenie. Stwory te mierzą od 2,40 do 2,70 metra wzrostu i posiadają ewidentne smocze cechy. Ich łuskowa skóra ma barwę od ciemnożółtej ochry do czerwonego brązu, z ciemniejszym i plamkami lub smugami. Oblicza są zdecydowanie smocze, z długimi ptakami, czupryną gęstych włosów i małymi rogami rosnącymi z tyłu głowy. Mają zielone skrzydła, rozjaśniające się od złota lub żółci, choć czasami dopasowane kolorem do barwy ciała. Długie, pokryte łuskami ogony nie przydają się w walce, lecz paskudne pazury u łap - owszem. Istoty te posługują się smoczym.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki