Fandom

Sferopedia

Smok cienisty

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Smok
Shadowdragon.jpg
Cienisty smok
Broń oddechowa stożek przejrzystych cieni
Łuski półprzezroczyste
Teren podmrok/Plan Cieni/Smocze Gniazdo
Charakter chaotyczny zły

Smoki cieniste (ang. shadow dragons) są podstępnymi i zdradzieckimi stworzeniami powiązanymi z Planem Cienia. Mają przejrzyste łuski i ciemne ciała, przez co nie rzucają się w oczy - z daleka wydają się być jedynie złowróżbną masą cieni. Nieskore do podejmowania ryzyka, cieniste smoki lubią atakować z ukrycia, stosując moc wtapiania się w cień. Używają czarów iluzyjnych, by wywołać zakłopotanie i zamęt w szeregach wroga. Posiadają odporność na wyssanie energii. Cieniste smoki cenią sobie klejnoty, zwłaszcza o czarnym zabarwieniu. Kolekcjonują również przedmioty magiczne wytwarzające cień lub ciemność, których używają do odpowiedniego oświetlenia swych kryjówek. Są wszystkożerne, lubią jednak delektować się gnijącą padliną a także zwiędłymi, przemarzłymi lub nadgniłymi roślinami. Często polują dla zabawy, następnie zostawiając martwą ofiarę by smakowicie nadgniła.

Cieniste smoki nienawidzą jasnego światła i absolutnej ciemności, preferując półmrok. Ich legowiska znajdują się zwykle w miejscach zapewniających w ciągu dnia dostęp stłumionego światła. Popularną kryjówką tych istot są na przykład ruiny. Występują również w najgłębszych rubieżach dolnego Podmroku - przynajmniej piętnaście kilometrów pod powierzchnią - czyli tam, gdzie więzi z Planem Cieni są najsilniejsze. Na powierzchni widywano je od Mroźnych Wzgórz do Grzmiących Wierchów. Kilka połączyło siły z Kultem Smoka. Wiadomo też o przynajmniej dwóch powiązanych z tą organizacją cienistych drakoliczach. Na Planie Cienia zamieszkują gęstwiny cienistych drzew, ufortyfikowane zamki lub jaskiniowe labirynty. Preferują sąsiedztwo słabych istot, na które polują i które mogą alarmować je o nadciągających intruzach.

W piątej edycji D&D cienisty smok jest szablonem nakładanym na inne smoki.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki