Fandom

Sferopedia

Smok czerwony

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Smok
Monster Manual 5e - Dragon, Red - p97.jpegRed Dragon.jpg
Czerwony smok
Broń oddechowa stożek ognia
Łuski {{{scale}}}
Teren góry lub wyżynne równiny
Charakter chaotyczny zły
Red.jpg

Czerwony smok

75580.jpeg

Czerwony smok

Czerwone smoki (ang. red dragons) to najbardziej chciwe i pożądliwe ze wszystkich smoków, bez końca dążące do powiększenia swych skarbców. Są wręcz obsesyjne na punkcie własności i znają na pamięć wszystkie bogactwa będące w ich posiadaniu, nawet te najdrobniejsze i o najmniejszej wartości. Są również niesłychanie próżne i pewne siebie, uważając się za najdoskonalsze z żyjących istot. Zamieszkują zwykle wysokie wzgórza lub obszary górskie. Z najwyższych szczytów obserwują swoje terytoria, za które uważają cały obszar w zasięgu wzroku. Ich legowiska znajdują się głęboko w korzeniach gór. Żyją samotnie, unikając nawet innych ze swego rodzaju i wyrzucając dzieci z gniazda kiedy tylko te osiągną dorosłość. Innymi istotami posługują się tylko jako niewolnikami lub pionkami w swych planach. Z furią atakują wszystkich naruszających ich terytorium. Szczególną nienawiścią darzą złote smoki, ponieważ są "niemal" tak samo potężne jak one. Czerwone smoki są wszystkożerne, preferują jednak mięso, a prawdziwym przysmakiem są dla nich dziewice. Często terroryzują okoliczne osiedla ludzkie, domagając się składania sobie ofiar z młodych kobiet.

Młode czerwone smoki mają cienkie i błyszczące łuski w barwie szkarłatu. Ponieważ są łatwe do wypatrzenia i narażone na atak, dorosłe osobniki nie wypuszczają ich z głębi legowiska dopóki nie osiągną starszego stadium, w którym łuski ciemnieją i matowieją, zyskując przy tym twardość metalu. Również oczy tych istot zmieniają się z wiekiem, blednąc. Czerwone smoki nie bawią się w zasadzki, uważając że ich potęga jest wystarczająca by otwarcie stawić czoła każdemu wrogowi. Jeśli napotykają samotnego, słabego intruza - atakują go paszczą i łapami, rozszarpując go na strzępy i starając się nie uszkodzić potencjalnego łupu. Silniejsi przeciwnicy traktowani są ognistym oddechem i magią lub hipnotyzowani. Czerwone smoki są niewrażliwe na ogień.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki