Fandom

Sferopedia

Smok gwiezdny

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja1 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dragstel.gif

Gwiezdny smok

Gwiezdne smoki (ang. stellar dragon), wielcy, pokojowi i wysoce inteligentni, ci przeogromni filozofowie z flogistonu wędrują po strumieniu poszukując dyskursu ze strażnikami kryształowych sfer. Łuski gwiezdnych smoków opalizują głęboką purpurą z chromową kroplą na czubku każdej łuski. Klejnoty miriady kolorów i wielkości zdobią łuski w różnych wzorach, nadając gwiezdnemu smokowi jego nazwę. Dwie główne płetwy, tak jak płetwy pstry, zdobią obie strony środkowego torsu, a cztery przeogromne, koronkowe skrzydła zapewniają kierunek i stabilność. Liczne pozostałe płetwy różnych wielkości pokrywają resztę smoczego ciała. Nie mają nóg.

Gwiezdne smoki, w przeciwieństwie do swoich pomniejszych krewnych, promieniejących, są neutralne. Uważają mieszanie się w sprawy pomniejszych bytów za prostackie i w złym guście. Kiedy spotykają humanoidów, gwiezdne smoki wolą raczej obserwować, aniżeli się angażować. Tylko z rzadka rozmawiają z pomniejszymi istotami.

Jednakże, jeżeli jakiś posiada informację nieznaną uprzednio smokowi, może zyskać jego zainteresowanie, a nawet pożyteczną wiedzę w zamian. Informacja jest strawą i napitkiem gwiezdnych smoków, jeżeli cokolwiek nimi jest, i chętnie się one nią dzielą w podzięce. (Jedna z plotek niesie, iż czarodziej z Greyhawka, nauczył się swoich zaklęć ingerującej i zaciskającej pięści od gwiezdnego smoka w zamian za soczysty smakołyk informacji.)

Gwiezdne smoki dosłownie konsumują swoją wiedzę, przeobrażając ją w czyste lub mleczne klejnoty różnych rozmiarów. Te klejnoty mądrości i perły wiedzy wypływają na wierzch, zanurzone w smoczych łuskach. Liczba klejnotów i pereł rozmieszczonych na jego łuskach, oznacza rangę pośród innych smoków. Inkrustacja oznacza także z grubsza jego wiek; młodsze smoki mają kilka klejnotów, podczas gdy prastare, gwiezdne są dosłownie pokryte kamieniami szlachetnymi. Wódz, lub też mikado, jest zupełnie innym przypadkiem (patrz poniżej).

Choć nie są z natury agresywne, gwiezdny smok może się łatwo bronić. Ich unikatowa broń oddechowa jest grawitacyjna: miast emitować ziewnięcie, zasysa wszystko do smoczej, wewnętrznie wygenerowanej sfery anihilacji. Paszcza, skupisko sfery, zamyka swoje grawitacyjne przyciąganie w stożku długim na 1200 metrów, szerokim na 50 u smoczej paszczy oraz na 600 metrów szeroki u podstawy.

Gwiezdne smoki zamieszkują cały kosmos, toteż dokładne ich liczby są nieznane; są napotykane bardzo rzadko. Jednakże, raz na 500 lat, gwiezdne smoki zwołują swoją ceremonię godową. W tej ceremonii, najbardziej godne gwiezdne smoki są wybierane na ich plemiennych przywódców, zwanych mikado. Jest tylko jeden mikado w danym czasie. Mikado odróżniany jest od pobratymców przez pojedynczy kryształowy róg na czole.

Więcej w Fandom

Losowa wiki