FANDOM


Smok
Dragon brass.jpegBrass Dragon.jpg
Mosiężny Smok
Broń oddechowa stożek usypiającego gazu, stożek gorącego powietrza
Łuski po urodzeniu matowe, koloru żyłkowanego brązu, później osiągają kolor mosiądzu
Teren
Charakter chaotyczny dobry
Brass.jpg

Mosiężny smok

BrassDragon.jpg

Mosiężny smok

Mosiężne smoki (ang. brass dragons) są doskonałymi mówcami, ale gorszymi słuchaczami. Są egoistyczne i nieco gburowate. Choć często w posiadaniu użytecznych informacji, dzielą się nimi po długim zwodzeniu rozmówcy i delikatnych sugestiach o mile widzianym podarunku. W razie braku zainteresowania rozmówcy zdarza im się hipnotyzować bądź usypiać go, aby następnie zmusić obezwładnioną istotę do wysłuchania do końca swojej tyrady. Istoty te mają giętkie, wyraziste usta. Charakteryzują się okazałymi gładkimi płytkami kostnymi na głowach, a rogowe wyrostki na ich żuchwach rosną wraz ze starzeniem się smoka. Mosiężne łuski na brzegach skrzydeł i krezy grzbietowej mają kolor zielonkawy, ciemniejący z wiekiem. Tęczówki smoka w miarę jego starzenia się bledną a oczy upodabniają się do metalowych kul. Spotykane są w gorących okolicach, najczęściej pustyniach lub suchych stepach. Uwielbiają ciepło i spędzają większość dnia grzejąc się w słońcu. Ich jaskinie znajdują się w wysoko położonych punktach z wyjściami skierowanymi na wschód, aby już pierwsze promienie słońca mogły ogrzewać budzącego się smoka. Choć wszystkożerne, jedzą bardzo mało, najczęściej zadowalając się zlizywaniem z liści porannej rosy. Mosiężne smoki są bardzo towarzyskie i pozostają w dobrych relacjach z mieszkającymi w okolicy swoimi pobratymcami i sfinksami. Są również troskliwymi i opiekuńczymi rodzicami. Ich naturalnymi wrogami są błękitne smoki, z którymi rywalizują o terytorium. Ponieważ są słabsze od chromatycznych gadów, zazwyczaj po napotkaniu ich wycofują się, gromadzą siły i atakują większą grupą. W walce mosiężne smoki początkowo starają się zdezorientować przeciwnika za pomocą swych umiejętności kontroli wiatru i temperatury. Następne używają swej broni oddechowej. Są odporne na ogień i ciepło.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki