FANDOM


Dragmyon

Smok onyksowy

Smoki onyksowe (ang. onyx dragon) zamieszkują ponure bagniska i mroczne torfowiska. Nie są szczególnie inteligentnymi smokami, lecz są przebiegłe i ciche, kiedy polują na zwierzynę.

Z odległości 40 metrów i dalej, onyksowy smok jest nieodróżnialny od czarnego smoka, o ile nie pada na niego jasne światło słoneczne (w którym to przypadku jasne, smocze łuski rzucają się w oczy). Z bliska onyksowe smoki połyskują; klejnotowe łuski lśnią i iskrzą w świetle ujawniając prawdziwą naturę potężnego jaszczura. W świetle słonecznym, głęboko czarne łuski onyksowego smoka lśnią jasno niczym tysiąc luster.

Bronią oddechową smoków onyksowych jest chmura atramentowego, czarnego kwasu, całkowicie zanieczyszczonego i zepsutego. Pierwszy efekt identyczny jest z oddechem czarnego smoka, strumieniem zabójczego, korozyjnego kwasu. Drugi efekt narzuca na ofiarę efekt zaklęcia ciemności. Ciemność ta jest specjalnego typu, smok może przez nią z łatwością patrzeć.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki