Fandom

Sferopedia

Smok onyksowy

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dragmyon.gif

Smok onyksowy

Smoki onyksowe (ang. onyx dragon) zamieszkują ponure bagniska i mroczne torfowiska. Nie są szczególnie inteligentnymi smokami, lecz są przebiegłe i ciche, kiedy polują na zwierzynę.

Z odległości 40 metrów i dalej, onyksowy smok jest nieodróżnialny od czarnego smoka, o ile nie pada na niego jasne światło słoneczne (w którym to przypadku jasne, smocze łuski rzucają się w oczy). Z bliska onyksowe smoki połyskują; klejnotowe łuski lśnią i iskrzą w świetle ujawniając prawdziwą naturę potężnego jaszczura. W świetle słonecznym, głęboko czarne łuski onyksowego smoka lśnią jasno niczym tysiąc luster.

Bronią oddechową smoków onyksowych jest chmura atramentowego, czarnego kwasu, całkowicie zanieczyszczonego i zepsutego. Pierwszy efekt identyczny jest z oddechem czarnego smoka, strumieniem zabójczego, korozyjnego kwasu. Drugi efekt narzuca na ofiarę efekt zaklęcia ciemności. Ciemność ta jest specjalnego typu, smok może przez nią z łatwością patrzeć.

Więcej w Fandom

Losowa wiki