FANDOM


Hoard

Skarbowy smok

Skarbowymi (ang. hoarder) nazywamy smoki które były tak potwornie chciwe za życia, że nawet po śmierci nie były w stanie porzucić swoich skarbów. Mają one wiele wspólnego z zjawami, lecz objawiają się z zupełnie innych powodów. Ich niezmierzona chciwość sprawia, że nawiedzają swój dawny skarbiec, nie dopuszczając aby zniknęła z niego chociaż jedna, najmniejsza moneta. Zrobi wszystko żeby zapobiec kradzieży skarbu, począwszy od używania przedmiotów ze skarbca, a kończąc na fizycznych atakach i broni oddechowej, podczas objawiania się.

Podstawową taktyką tych istot jest czekanie w eterycznej formie aż nieuważny śmiałek zbliży się, a wtedy stos skarbów ożywa i atakuje takiego trepa z całą furią.

Większość z takich smoków za życia była wyznawcami Taska, smoczego boga chciwości. Niektórzy siwobrodzi twierdzą, że przemiana w skarbowego smoka to nagroda od tego bóstwa za wierność i wiarę w jego ideały. 

Skarbowe smoki wyglądają jak wielkie jaszczury utworzone z monet i przedmiotów swojego skarbca, mające rozmiar i wygląd zbliżone do tego jaki miały za życia. Uczeni wskazują, że oczy skarbowych smoków mają kolor taki, jaki miały łuski żywe smoka, za jego życia. Ich ciało skradające się z kosztowności może poruszać się i atakować fizyczne, choć bardzo, bardzo niechętnie oddalają się od swojego leża. Ci nieumarli są de facto bezcieleśni, ataki fizyczne zadane skarbowemu ciału nie ranią go, a jedynie jeszcze bardziej rozwścieczają (wszak niszczony jest jego ukochany skarb!).

Skarbowy smok w pełni kontroluje cały swój skarb, jest w stanie wyczuć w promieniu 30 metrów każdego kto zbliża się do jego własności, a także jest w stanie bez trudu używać magicznych przedmiotów składających się na jego "ciało". Smoczy duch ma tak dużo magii w sobie, że jest w stanie nadal używać swojej najbardziej śmiercionośnej broni czyli smoczego oddechu, który jest taki sam jak za życia gada.

Zabicie skarbowego smoka jest bardzo, bardzo trudne. Nawet kompletne zniszczenie skarbu nic nie pomaga, istota ta po prostu staje się bezcielesna i czeka na właściwy moment do zemsty. Z drugiej strony wypędzenie ducha też nic nie daje, bo po paru dniach powróci on znów nawiedzać swój skarbiec. Jedynym rozwiązaniem jest pokonanie i wypędzenie ducha, usunięcie całego skarbu z jego leża i ostatecznie oczyszczenie starego skarbca potężnymi zaklęciami rozproszenia magii, cudu lub życzenia. Dopiero takie działanie doprowadzi do ostatecznego unicestwienia skarbowego smoka.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki