FANDOM


Smok
Dragon bronze
Spiżowy smok
Broń oddechowa odurzający gaz/stożek odpychającej energii (5e) lub błyskawica
Łuski u młodych żółtozielone z brązowymi punktami, z wiekiem brązowieją i ciemnieją
Teren
Charakter praworządny dobry

Spiżowe smoki (ang. bronze dragons) są dociekliwe i przyjaźnie nastawione do humanoidów. Lubią polimorfować się do postaci niepozornych zwierząt i w takiej formie obserwować ludzi i inne istoty, zwłaszcza poszukiwaczy przygód. Lubują się w zagadkach i prostych, nieszkodliwych zakładach. Interesują się również działaniami zbrojnymi i często dołączają do armii, których cele uznają za szczytne.

Spiżowe smoki zamieszkują najczęściej w okolicach dużych zbiorników wodnych - jezior lub mórz. Dzięki błonom między palcami i opływowym łuskom są świetnymi pływakami. Lubią nurkować, czy to w celu ochłody czy też w poszukiwaniu na morskim dnie pereł i innych skarbów. Wejścia do ich pieczar znajdują się zwykle pod wodą, jednak same legowiska pozostają suche. Spiżowe smoki lubią towarzystwo wodnych istot, zwłaszcza delfinów i wielorybów. Zwierzęta te dostarczają im informacji o wrakach statków i innych podwodnych skarbach oraz informują o stadach rekinów i statkach pirackich, które smoki bezlitośnie tępią. Spiżowe smoki odżywiają się głównie wodorostami i owocami morza, konsumując również perły. Ich naturalnymi wrogami są agresywne morskie istoty w rodzaju sahuaginów.

Spiżowe smoki nie lubią zabijania i czasem poprzestają na odstraszeniu wrogich istot. W walce stosują rozmaite czary kontrolujące pogodę oraz swoja broń oddechową. Są odporne na elektryczność i mogą oddychać pod wodą.

GaleriaEdytuj

ŹródłaEdytuj