Fandom

Sferopedia

Smok spiżowy

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Smok
Dragon bronze.jpeg
Spiżowy smok
Broń oddechowa odurzający gaz lub błyskawica
Łuski u młodych żółtozielone z brązowymi punktami, z wiekiem brązowieją i ciemnieją
Teren
Charakter praworządny dobry

Spiżowe smoki (ang. bronze dragons) są dociekliwe i przyjaźnie nastawione do humanoidów. Lubią polimorfować się do postaci niepozornych zwierząt i w takiej formie obserwować ludzi i inne istoty, zwłaszcza poszukiwaczy przygód. Lubują się w zagadkach i prostych, nieszkodliwych zakładach. Interesują się również działaniami zbrojnymi i często dołączają do armii, których cele uznają za szczytne.

Spiżowe smoki zamieszkują najczęściej w okolicach dużych zbiorników wodnych - jezior lub mórz. Dzięki błonom między palcami i opływowym łuskom są świetnymi pływakami. Lubią nurkować, czy to w celu ochłody czy też w poszukiwaniu na morskim dnie pereł i innych skarbów. Wejścia do ich pieczar znajdują się zwykle pod wodą, jednak same legowiska pozostają suche. Spiżowe smoki lubią towarzystwo wodnych istot, zwłaszcza delfinów i wielorybów. Zwierzęta te dostarczają im informacji o wrakach statków i innych podwodnych skarbach oraz informują o stadach rekinów i statkach pirackich, które smoki bezlitośnie tępią. Spiżowe smoki odżywiają się głównie wodorostami i owocami morza, konsumując również perły. Ich naturalnymi wrogami są agresywne morskie istoty w rodzaju sahuaginów.

Spiżowe smoki nie lubią zabijania i czasem poprzestają na odstraszeniu wrogich istot. W walce stosują rozmaite czary kontrolujące pogodę oraz swoja broń oddechową. Są odporne na elektryczność i mogą oddychać pod wodą.

GaleriaEdytuj

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki