Fandom

Sferopedia

Smok stalowy

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Smok
100029.jpeg
Stalowy Smok
Broń oddechowa sześcian trującego gazu
Łuski po urodzeniu mają barwę głębokiego błękitu, z czasem jaśnieją nabierając barwy nieskazitelnej stali
Teren
Charakter praworządny neutralny lub praworządny dobry

Stalowe smoki (ang. steel dragons) to istoty uwielbiające towarzystwo humanoidów i zwykle żyjące pod postacią człowieka w miastach i osiedlach ludzkich. Zazwyczaj udają mędrców, uczonych lub magów. W ludzkiej formie obeznany krwawnik może ich rozpoznać po stalowoszarych włosach i paznokciach. Stalowe smoki zazwyczaj dysponują bogato urządzonymi i dobrze strzeżonymi posiadłościami w miastach. Wolą przebywać w postaci człowieka niż smoka i są bardzo zainteresowane humanoidalną kulturą, sztuką, historią i polityką. Zwykle trzymają swoją prawdziwą naturę w sekrecie. Żywią się ludzkim jedzeniem, jednak mniej więcej co pół księżyca wyprawiają się w smoczej postaci poza miasto na polowanie, aby uzupełnić niedobory żywieniowe. Zwykle tłumaczą swą nieobecność w sposób zgodny ze swoją zaimprowizowaną rolą społeczną. Ponieważ nienawidzą chaosu i wszelkiego rodzaju wichrzycieli, w miastach chętnie współpracują z władzami pilnującymi porządku, w dziczy natomiast na własną rękę wymierzają sprawiedliwość burzycielom porządku.

Stalowe smoki preferują szermierkę słowną od walki. Zaatakowane, pozostają w ludzkiej postaci, chyba że ich życie zostaje zagrożone. Wtedy przechodzą do smoczej formy i atakują swym oddechem, rozsiewającym śmiercionośny gaz. Stalowe smoki są odporne na trucizny i dysponują wieloma magicznymi zdolnościami związanymi z magią zauroczeń.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki