FANDOM


Smok
100029
Stalowy Smok
Broń oddechowa sześcian trującego gazu
Łuski po urodzeniu mają barwę głębokiego błękitu, z czasem jaśnieją nabierając barwy nieskazitelnej stali
Teren
Charakter praworządny neutralny lub praworządny dobry

Stalowe smoki (ang. steel dragons) to istoty uwielbiające towarzystwo humanoidów i zwykle żyjące pod postacią człowieka w miastach i osiedlach ludzkich. Zazwyczaj udają mędrców, uczonych lub magów. W ludzkiej formie obeznany krwawnik może ich rozpoznać po stalowoszarych włosach i paznokciach. Stalowe smoki zazwyczaj dysponują bogato urządzonymi i dobrze strzeżonymi posiadłościami w miastach. Wolą przebywać w postaci człowieka niż smoka i są bardzo zainteresowane humanoidalną kulturą, sztuką, historią i polityką. Zwykle trzymają swoją prawdziwą naturę w sekrecie. Żywią się ludzkim jedzeniem, jednak mniej więcej co pół księżyca wyprawiają się w smoczej postaci poza miasto na polowanie, aby uzupełnić niedobory żywieniowe. Zwykle tłumaczą swą nieobecność w sposób zgodny ze swoją zaimprowizowaną rolą społeczną. Ponieważ nienawidzą chaosu i wszelkiego rodzaju wichrzycieli, w miastach chętnie współpracują z władzami pilnującymi porządku, w dziczy natomiast na własną rękę wymierzają sprawiedliwość burzycielom porządku.

Stalowe smoki preferują szermierkę słowną od walki. Zaatakowane, pozostają w ludzkiej postaci, chyba że ich życie zostaje zagrożone. Wtedy przechodzą do smoczej formy i atakują swym oddechem, rozsiewającym śmiercionośny gaz. Stalowe smoki są odporne na trucizny i dysponują wieloma magicznymi zdolnościami związanymi z magią zauroczeń.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki