FANDOM


183tiamat5e

Bogini Tiamat, stwórczyni smoków chromatycznych

Smoki chromatyczne (ang. chromatic dragons) to podgrupa smoków odznaczająca się podstępnością i skłonnością do zła. Są to istoty, przed którymi jedynie głupcy nie czują strachu. Charakteryzują się niezwykłą agresywnością, pychą i chciwością.

Biały smokEdytuj

Błękitny smokEdytuj

Czarny smokEdytuj

Czerwony smokEdytuj

Zielony smokEdytuj

Pozostałe chromatyczneEdytuj

Pomarańczowy smokEdytuj

Smok
Index12
Pomarańczowy smok
Broń oddechowa linia mieszanki dziwacznej, oleistej śliny i wybuchowego, śmiercionośnego związku
Łuski {{{scale}}}
Teren gorące lasy
Charakter neutralny zły

Pomarańczowe smoki są podstępnymi drapieżnikami które atakują swoje ofiary z zasadzki. Preferują czaić się w głębokich jeziorach i rzekach w tropikalnych regionach. Sama obecność jednego z tych smoków jest wystarczająca by zmusić rzeczną przeprawę do zatrzymania. Pomarańczowe smoki są wysoce terytorialne. Tworzą swoje leża w lub w pobliżu dżunglowych rzek i jezior. Pomarańczowe smoki są naturalnymi tyranami i wiele z nich dąży do sprowadzenia potworów i humanoidów pod ich kontrolą na swoje terytoria.

Purpurowy smokEdytuj

Smok
Index-245
Purpurowy smok
Broń oddechowa stożek palącej energii, wybuch oślepiającej mocy lub mordercze ostrze z czystej energii
Łuski ciemnofioletowe
Teren wzgórza w klimacie umiarkowanym
Charakter praworządny zły

Mędrcy którzy wierzą że trzy zapomniane smoki powstały z dawno zmarłej siostry Tiamat wskazują na kilka strzępków informacji zebranych odnośnie purpurowych smoków. Purpurowe smoki wyobrażają siebie władcami wszystkich smoków. Aroganckie, wyniosłe i apodyktyczne, aktywnie poszukują innych smoków, zarówno metalicznych jak i chromatycznych, by pokonać je w walce. Arogancja purpurowego smoka jest zasłużona. Pośród smoków chromatycznych, jedynie czerwone dorównują ich sile i rozmiarowi. Co ważniejsze, purpurowe smoki są pośród najinteligentniejszych z wszystkich smoków. Ich przytłaczające osobowości i przenikliwe intelekty prowadzą je do podbijania tych wystarczająco nieszczęsnych by przeciąć ich ścieżki. Purpurowe smoki często przybywają by rządzić małymi królestwami ludzi i krasnoludów. Pokonują swoich przeciwników w walce, a potem używają swojej wielkiej charyzmy i umiejętności w manipulowaniu innymi by wykuć nowe państwo z popiołów starego. Sprytne purpurowe smoki używają swojego zrozumienia humanoidalnej natury, ekonomii i politycznej bystrości by obrócić wszystkich poza najbardziej fanatycznymi z ich wrogów w co najmniej niechętną świtę. Gdy zmuszony wybrać między zupełnym unicestwieniem a dostatkiem, czy być może władzą żelaznej pięści smoka, lud musi wybrać władzę smoka.

Żółty smokEdytuj

Smok
Index-21
Żółty smok
Broń oddechowa stożek oślepiającej soli
Łuski {{{scale}}}
Teren wody w klimacie umiarkowanym i wybrzeża
Charakter chaotyczny zły

Żółte smoki (ang. yellow dragons) to istoty bardziej znane z opowieści mędrców i proroków niż spotykane w rzeczywistości. Niemniej, potwierdzono istnienie przynajmniej kilku osobników tego rodzaju w Wieloświecie. Są to gady samotnicze i żyjące w ukryciu. Preferują długie czekanie w zasadzce nad aktywne polowanie. Ich łuski na przestrzeni życia przechodzą przez różne odcienie żółci, zawsze jednak są matowe i nie odbijają światła, co niemal uniemożliwia wypatrzenie smoka wśród jego naturalnego terytorium pustyni. Mówią swoją własną odmianą smoczego języka, co utrudnia komunikację z nimi.

Choć od otwartej walki preferują szybkie ataki z zaskoczenia, żółte smoki i w niej są przebiegłymi przeciwnikami, chętnie używając rozmaitych zaklęć iluzyjnych i dezorientujących. Ich ulubioną formą zasadzki jest zakopanie się na dnie piaskowego leja, który zasypują za pomocą uderzeń skrzydeł natychmiast po wpadnięciu do środka nieszczęsnej ofiary, która następnie zostaje pożarta. Żółte smoki są niewrażliwe na ogień i ciepło.

ŹródłaEdytuj