Fandom

Sferopedia

Soqed Hezi

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

SoqedHezi.jpg

Soqed Hezi w górzystym krajobrazie Mertionu

Mertion.jpg

Soqed Hezi w towarzystwie innych miast Mertionu.

Soqed Hezi jest miastem na Mertionie na Celestii.

Charakter: Zło, bluźnierstwo i niesprawiedliwość muszą być ścigane i zniszczone. Szczerze skruszeni nawróceni są rozkoszą krzyżowca, lecz uparte zło należy wypalić, aby nie zasiało nieszczęścia gdzieś indziej. Nie bierz jeńców, sprawiedliwość zwycięży.

WładcaEdytuj

Archon Bahram (mężczyzna, archon miecz, PD), Zdobywczy i Tryumfujący Ogień, włada z tronu mieczy w centrum miasta. Jego preferowana organizacja blisko podąża za wojskową dyscypliną za wyjątkiem pacyfistycznych archonów.

Za kulisamiEdytuj

W istocie archon miecza odpowiada przed Razielem (mężczyzna, archon tom, PD), zwierzchnikowi całej warstwy. Rozkazy od Raziela są zawsze wykonywane szybko. Nikt nie myśli nawet nad dawaniem Bahramowi porady czy ostrzeżenia; obowiązek i brzemię przywództwa należą tylko do niego.

BóstwoEdytuj

Soqed Hezi jest także miejscem pobytu bakluńskiego półboga stróżowania, wierności, godności, obowiązku, Al'Akbara.

OpisEdytuj

Miasto Mieczy szczyci się gotowością, dzielnością i najwyższą organizacją wojskową. W wyniku tego szczyci się nie mniej jak czterema rozległymi murami - każdym strzeżonymi przez własne bramy i zagospodarowanych w produkcyjne tarasy - przed osiągnięciem właściwego miasta.

W dodatku do murów, tuneli i wież, częścią gotowości miasta jest utrzymywanie silnego ducha i wiary; to ostatnie jest częścią utrzymywania potężnych gildii rzemieślniczych i pełnych skarbców.

MilicjaEdytuj

Armie Soqed Hezi są niemal tak imponujące jak te z Niebiańskiego Miasta szóstej warstwy: pełne 1000 archonów miecza dowodzących Oświeconą Armią 7777 archonów strażników. Archoni ci są zawsze zwiastowani przez archonów trębaczy, zapewniających porządne ostrzeżenie śmiałkom, których pragną odpędzić z pola bitwy. Legiony niosących sztandary dumnie noszą wiele trofeów baatezu i modronów, włączając w to Róg Trzeciej Czeluści, czaszkowy sztandar z Dis oraz Złotą Zębatkę Immobilusa.

Archoni z Soqed Hezi słyną także ze swojego Prawdziwego i Prawego Chorału, oddziału 300 archonów ogarów, których śpiew potrafi wyzwolić majestat i potęgę zaklęć muzyki sfer oraz nieziemskiego chorału w czasie niebezpieczeństwa. Prawdziwi i Prawi (jak są zwani) okazjonalnie udają się do mieszkańców Arkadii i Bytopii, poszukując przechrztów. Nie spotykają wielu, którzy biorą sobie do serca ich przekaz, lecz ich wizyty są zawsze wyczekiwane z niecierpliwością, gdyż ich talent jest doceniany, nawet jeżeli ich prozelityzm nie jest. Plotki o planowanej podróży do Sigil nie zostały potwierdzone.

UsługiEdytuj

Wszelkie bronie, pancerze i instrumenty wojny są dostępne na miejskim bazarze, choć wiele jest drogich. Nawet zaklęte odmiany są dostępne, choć nie można ich kupić - muszą być uzyskane za dobre uczynki.

PlotkiEdytuj

Jeśli wierzyć archonom trębaczom, planowane jest kilka ekspedycji na Plany Niższe przez żołnierzy Prawa i Dobra. Największym jest próba odzyskania większości ziemi utraconej na sześciany Acheronu z powodu ingerencji czaromiota zamienionego w jelenia. Pomniejsze wyprawy roszczą nadzieje odzyskać relikt Zakonu Planarnej Milicji z jego miejsca spoczynku na Avernusie, pierwszej warstwie Baator oraz zniszczeniu jednej z cytadel tanar'ri na Równinie Nieskończonych Portali.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki