FANDOM


Ship of chaos

Statek chaosu

Statek chaosu (ang. ship of chaos) to specjalny typ konstruktu, powstałego dzięki połączeniu wysiłków tanar'ri i Straży Zagłady, która według pierwotnego kontraktu miała otrzymywać co siódmy statek na własne potrzeby. Długie na 100 metrów, szerokie i wysokie na ponad 30, statki chaosu prezentują niepowtarzalny widok. Zarówno na dziobie jak i na rufie statku znajduje się ogromny (szeroki i wysoki tak jak statek), łeb ze szklistymi oczami, przepastnym nosem i rozwartą paszczą pełną zębów wielkości drzwi do tawerny. Przedni łeb wyposażony jest dodatkowo w zakręcone i zrośnięte ze sobą rogi. Z tyłu rufowej głowy znajduje się trzeci, zwrócony ku pokładowi łeb, przypominający gołą czaszkę z oczodołami wyposażonymi w mlecznobiałe soczewki i pyskiem pełnym zakrzywionych kłów o rozmiarach drzew. Główny pokład statku przypomina wyglądem klatkę piersiową, z regularnymi wybrzuszeniami i zagłębieniami oraz idącym przez środek grzebieniem, wyglądającym jak kości mostka. Pośrodku pokładu znajduje się postrzępiona dziura, z której wyrasta biała, zakrzywiona kolumna, o grzbiecie ostrym i postrzępionym niczym złamana kość. Są to schody prowadzące pod pokład. Z pokładu prowadzi również zejście do paszczy rufowej. Pod pokładem znajduje się rozległa ładownia, wyglądająca jak brzuch wieloryba, tutaj umiejscowione są też klatki na jeńców. Areszt jest przystosowany do przetrzymywania nawet baatezu - klatki zbudowane są z mocnej stali a specjalne warunkowanie natychmiast rozprasza wszelkie czary, jakim objęta była uwięziona istota. Część pomieszczeń stanowi wypełniony iluzjami labirynt, stworzony w celu dezorientacji i unieszkodliwienia ewentualnych niedemonicznych intruzów.

Ship2

Jedna z paszczy statku z widocznymi balistami

Większość konstrukcji wykonana jest z poplątanych ze sobą, grubych, wibrujących włókien - przetworzonych przy pomocy magii nekromancji larw. Ta organiczna masa ma barwę blado-białą, przechodzącą w wyblakłą żółć. Nieregularna linia przezroczystych, niebieskawych pęcherzy zwieńcza burty statku. Oprócz larw głównym surowcem, potrzebnym do budowy statku są kości, a spajają to wszystko w całość umęczone duchy Otchłani. Larwy są głównym źródłem paliwa i muszą być co jakiś czas wymieniane. Statek chaosu jest istotą świadomą, wyposażoną w umysł przekształconego w specjalny sposób vrocka. Nie posiada zmysłów węchu ani dotyku, ale doskonale widzi całe otoczenie (nie posiadając jednak wglądu na pokład). Nie odczuwa bólu, ale posiada świadomość własnego stanu, w tym poziomu uszkodzeń. Komunikuje się przy pomocy telepatii, która służy mu również do orientacji co do sytuacji i zamiarów swoich pasażerów. Sam mózg położony jest w dwóch węzłach ukrytych wysoko na dziobie i rufie.

Podczas ruchu statek jest chroniony przez słabe pole entropijne, które zakłóca próby teleportacji na jego pokład, automatycznie kierując wszystkich śmiałków do statkowego aresztu. Pole to służy również jako główna broń ofensywna. Po aktywacji trybu ofensywnego otacza statek w promieniu około 450 metrów, oddziałując na znajdujące się w zasięgu istoty w sposób podobny do czaru chaos. Drugą podstawową bronią są balisty, strzelające pociskami nasyconymi elektrycznością, których jest po osiem w przedniej i tylnej paszczy. Trzecią bronią są projektory mocy, umiejscowione po jednym w przedniej i tylej paszczy. Projektory emitują stożki pola siłowego, które ogłuszają silniejsze istoty, natomiast słabsze po prostu dezintegrują. Choć statek nie posiada własnych środków na przekraczanie granic między planami, pole entropijne umożliwia mu chwilowe dostosowanie rozmiarów, w celu przeciśnięcia się przez dowolny portal czy połączenie, jeżeli nie jest węższe niż 1,5 metra. Takie przekształcenie wiąże się z feerią świateł i chwilowym wypaczeniem kształtów. Nie jest fizycznie szkodliwe dla pasażerów, jednak słabsze umysły zaraża szaleństwem, jest też szkodliwe dla aktywnej magii, którą wypacza. Tanar'ri są rzecz jasna odporne na ten niebezpieczny efekt. Pewną ochronę daje też czar antymagii, należy jednak pamiętać, że zbyt duży obszar nim objęty może uniemożliwić statkowi wejście w portal. Statek dowodzony jest z mostka, na który wchodzi się przez wewnętrzną paszczę. Znajdują się tu urządzenia do obserwacji oraz kontroli projektorów mocy. W samym środku tej, ukształtowanej jak wnętrze czaszki komory, znajduje się obsydianowy, lewitujący w powietrzu tron, na którym spoczywa ciało vrocka. Jest to w rzeczywistości iluzja, mająca zwodzić agresorów i utrudnić im wykrycie prawdziwego mózgu statku.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki