Fandom

Sferopedia

Suelowie

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oeridians.jpg

Przedstawiciel Suelów, pierwszy od prawej.

Suelowie (ang. Suloise) są rasą ludzi mieszkających w Flanaess. Czasem zwanie po prostu Suelami (ang. Suel).

Suelowie poczęli migrować do Flanaess w wielkich ilościach około -447 WR, z Imperium Suelskiego. Liczba Migracji Suelskiej zwiększyła się po Wywołanej Dewastacji i Deszczu Bezbarwnego Ognia w -422 WR. Suelowie osiedlili się w wielu regionach Flanaess, często rywalizując z rodzimymi Flanami i migracyjnymi Oeridianami, tak jak z nieludzkimi mieszkańcami jak elfy, czy krasnoludy.

Choć potomków ludu Suelskiego można znaleźć niemal gdziekolwiek w Flanaess, odznaczające się krainy zawierające znaczącą ilość Suelów zawierając Półwysep Thillonrian, Szkarłatne Bractwo, Lordostwo Wysp, Morskich Baronów, Dolinę Sheldomar i Stany Urnst. Wyspy Lendore były niegdyś domem dla wielkiego kontyngentu Suelów, lecz większość ludzi zostało wypędzonych z tej ziemi kiedy kult Sehanine Księżycowy Łuk zyskał kontrolę po Wojnach Greyhawk.

Tradycyjny kalendarz ludu Suelów jest znany jako Rachuba Suelów.

OpisEdytuj

Czyści Suelowie mają typowo bladą skórę, z albinizmem dość odległym od tego pośród innych ras. Fioletowe i bladoniebieskie oczy są popularne, z szarymi i głebokimi niebieskim mniej powszechnymi. Kolor włosów jest jasny, od kilku cieni blondu po jasny rudy, i jest często pokręcony we wzorach.

Moda Suelów woli solidne kolory, z wielobarwnymi okryciami znaczącymi wyższy stan społeczny. Emblematy, symbole i podobne ozdoby (zazwyczaj w barwach kontrastujących z ubiorem), często oznaczając status lub powiązania ze starożytnymi suelskimi domami i tradycjami. Prastarzy Suelowie często nosili swobodnie leżące pantalony pokryte luźnymi bluzami, acz ich moda adaptowała się do przeróżnych klimatów w wiekach następujących po Wielkich Migracjach.

ReligiaEdytuj

Następujące bóstwa składają się na suelski panteon:

ŹródłaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki