Fandom

Sferopedia

Sukkub

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Succubus35emm.jpg

Sukkub

Sukkub.jpg

Sukkub

Sukkuby (ang. Succubus) to tanar'ri żądzy i kuszenia. Podczas kiedy ich diabelskie odpowiedniczki, erynie, zwodzą swoje ofiary ku oparciu się chaosowi, by dołączyły do Oczekujących pławiących się w przesłodkich agoniach prawa, sukkuby uczą swoje ofiary obejmowania chaosu i bezprawia. Najczęściej polimorfują do postaci idealnej kobiety o mlecznobiałej skórze. Ich prawdziwa forma jest nieco bardziej demoniczna - z rozłożystymi skórzastymi skrzydłami i złowieszczo błyszczącymi oczami. Sukkuby komunikują się telepatycznie, znają też języki aktualnie kuszonych ofiar.

Pocałunek sukkuba wysysa energię życiową. Standardową taktyką tych kusicielek jest zaciągnięcie ofiary do łóżka i stopniowe drenowanie jej z energii, kiedy ogarnięta namiętnością nie zauważa tego. Sukkuby działają powoli i subtelnie, ostrożnie uwodząc śmiertelników i zabierając ich energię życiową do Otchłani. Są indywidualistkami i działają na własną rękę, nie odpowiadając przed innymi demonami. Balory wydają się nie mieć obiekcji. Męski odpowiednik sukkubów to inkuby.

ŹródłaEdytuj

  • Planescape Monstrous Compendium Appendix I

Więcej w Fandom

Losowa wiki