FANDOM


Szaman

Szaman

Podstawą wiary kapłanów jest przekonanie, że boskie siły działają wszędzie. Za to prosta wiara szamanów uznaje, że to same bóstwa istnieją wszędzie. Są oni pośrednikami pomiędzy światem śmiertelnych a światem duchów - olbrzymią zbieraniną żyjących istot, które nasycają świat boską esencją. Szamani odgrywają w świecie Krain Wschodu znaczącą rolę - porozumiewają się z duszami przodków, demonami, duchami natury i z najpotężniejszym i duchami, które można uznać za bóstwa. Szaman składa ofiary, modli się i oddaje usługi, a w zamian zyskuje przychylność duchów opiekuńczych, które obdarzają go czarami i magicznymi zdolnościami. Z wyjątkiem nielicznych "mówców duchów" z rodziny Kursu z klanu Lwa, w Rokuganie nie ma szamanów, gdyż ich funkcję spełniają shugenja.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki