Fandom

Sferopedia

Szarość

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja5 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

AthasianCosmology.jpg

Interpretacje kosmologii Athasu

Szarość jest jednym z dwóch planów, które równolegle istnieją do Pierwszego Planu Materialnego Athasu. Szarość jest planem umarłych, gdzie dusze zmarłych stopniowo się rozpuszczają we wszechogarniającej zupie szarej energii. Niektóre z duchów, które mają niespełnione cele, urazy, niespokojne pragnienia lub z innych powodów wyrywają się i wkraczają do świata materialnego. Niektórym szczęśliwcom, jak np. Rikusowi, udało się samą siłą woli wrócić do świata żywych. Są to jednak niezwykle rzadkie przypadki.

Jest to pierwsza i najważniejsza osłona, izolująca ten świat od reszty wieloświata. Nie wiadomo z czego i jak powstała Szarość, oraz cała reszta tego dziwacznego świata.

Warunki fizyczne i magiczne Edytuj

Będąc tutaj nie można oddziaływać na świat materialny. Niematerialni nieumarli mogą obserwować świat z Szarości. Grawitacja nie istnieje. Brak punktów orientacyjnych, brak punktów odniesienia. Trudno określać odległości o kierunki. Wszelkie źródła energii i mocy, za wyjątkiem Szarej Energii, tutaj nie działają. Źródła światła i ciepła mają bardzo małe oddziaływanie, co grozi wychłodzeniem. Widoczność jest niewielka - od kilku do kilkunastu metrów.

ŹródłoEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki