Fandom

Sferopedia

Szczur

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Szczury to małe, wszędobylskie gryzonie o długich, nagich ogonach. Są wszystkożerne, agresywne, znakomicie dostosowują się do życia w każdym środowisku i są nosicielami rozmaitych chorób. Istnieje kilkadziesiąt gatunków tych zwierząt, ale tylko nieliczne są na tyle duże, żeby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla humanoidów.

Wszystkie szczury mają zbliżoną budowę ciała - smukłe ciało ze spiczastym nosem, długimi uszami i ogonem dorównującym długością tułowiu. Futro szczurów jest szare, brązowe, czarne lub białe. Niektóre gatunki znakomicie się wspinają, inne równie sprawnie poruszają się w wodzie. Ulubionym środowiskiem tych zwierząt są zakamarki miast i innych skupisk ludzkich, gdzie duże ilości wytwarzanych odp0adków zapewniają im pożywienie. Chętnie kryją się w kanałach i opuszczonych budynkach, z upodobaniem wynajdują wejścia do spiżarni i magazynów z żywnością. Choć zazwyczaj uciekają przed każdą istotą większą od siebie, jeśli znajdą się w pułapce, walczą nieustraszenie. Większe stada szczurów cechują się agresją i bywają niebezpieczne kiedy poszukują żeru. Na domiar złego mnożą się bardzo szybko - pojedyncza samica może rodzić młode nawet pięć razy do roku, a w pojedynczym miocie przychodzi ich na świat nawet sześć.

Szczur szorstkowłosyEdytuj

To odmiana mało agresywnego szczura drzewnego. Szczury szorstkowłose są roślinożerne i żyją w lasach. Upodobanie do błyszczących przedmiotów sprawia, że ich gniazda kryją niekiedy interesujące łupy. Szczury te nadają się do oswajania.

Ogromny szczurEdytuj

Ogromne szczury osiągają do 60 centymetrów długości. Charakteryzują się agresją i krwiożerczości. Często zamieszkują krypty i lochy, chętnie podkopują się też pod cmentarze, ponieważ ich ulubionym pożywieniem jest padlina i zwłoki. Są mocno zbudowane, a ich ogony są krótsze niżu zwykłych szczurów.. Ich futro jest czarne lub brązowe, z białym podbrzuszem. Ich ukąszenie często przenosi choroby. Doskonali pływacy, boją się i uciekają przed ogniem. Często służą jako zwierzęta bojowe szczurołakom i wampirom.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki