Fandom

Sferopedia

Szpieg ninja

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ninja spy Shadow scout.jpg

Szpieg ninja (u góry)

Szpiedzy ninja są chyba najbardziej tajemniczą i zagadkową klasą w Krainach Wschodu. Niektórzy z nich niewiele się różnią od skrytobójców (i mogą wykorzystać właśnie tę klasę prestiżową). Niemniej prawdziwi szpiedzy ninja są mistrzami w egzotycznej broni, w sztuce ukrywania się i w dziwnych mocach ki. Należą oni do sekretnego klanu ninja, którego przywódca sprawuje absolutną władzę nad życiem i śmiercią szeregowych członków. Przysięgają zachować tajemnicę i chronić tożsamość osób z klanu. Nigdy nie wolno im zdradzić, że są ninja. Pomimo skłonności ku złu, ninja głęboko wierzą w kodeks honoru. Sprzeniewierzenie się mu grozi obrazą rodu, a to oznacza wyrok śmierci.

Większość szpiegów ninja to łotrzykowie - wymagania dotyczące umiejętności praktycznie wymuszają od przyszłych przedstawicieli tej klasy prestiżowej osiągnięcie choćby kilku poziomów w klasie łotrzyka. Niektórzy mają za sobą szkolenie magiczne. W Rokuganie o ninja krążą legendy. Niektórzy w ogóle nie wierzą w ich istnienie. Ninja szkolą się w szkole Shosuro w klanie Skorpiona, ale na terenie cesarstwa mogą działać także inni tajemniczy przedstawiciele tej klasy prestiżowej.

Ninja na ogół są zagadkową siłą krzyżującą plany i dążenia innych. Cele klanu tych szpiegów są często nieprzeniknione, ale rzadko idą w parze z celami grup bohaterów.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki