FANDOM


Bóg
Tarmuid
Tytuł(y) Pierwszy, Pierwszy Mówca
Symbol
Plan Ojczysty Plan Cienia/Elirhondas/Zamek Nieskończonej Pieczęci
Ranga mocy Półbóg illumian
Charakter Praworządny neutralny
Dziedziny Illumianie, magia, języki
Domeny Magia, Ochrona, Prawo
Ulubiona broń drąg
Zwierzchnik {{{super}}}
Tarmuid's Holy Symbol

Święty Symbol Tarmuida

Tarmuid, czarodziej/mnich który stworzył Rytuał Słów Tworzących Ciało był pierwszym illimianinem i stwórcą rasy illumian. Po tym jak pokazał innym ludziom jak oni również sami mogą transformować się w illimian, spędził resztę swojego życia badając jak język illumian który natchnął jego ciało może zawierać sekret wiecznego życia. Przez dekady poszukiwał na próżno środków do wyniesienie. W końcu na łożu śmierci, jego ostateczna wypowiedź zawierała słowa przeobrażającej mocy i stał się półbogiem i obrońcą ludu illumian. Do tego dnia Tarmuid zamieszkuje w Zamku Nieskończonej Pieczęci w sercu illumiańskiej cienistej metropolii Elirhondas, skąd posyła swoich kapłanów i wyznawców by wyeliminowali zagrożenia dla rasy illumian—często subtelnymi środkami, lecz czasami z przytłaczającą krucjatą. Gdy Tarmuid objawia się wiernym, jest bladym, lecz przystojnym illumianinem z lśniącymi białymi szatami, z każdą literą alfabetu illimian wirującą koło jego głowy.

Tarmuid
Bóstwa illumian
Aulasha | Glautru | Soorinek | Syeret | Wathaku

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.