FANDOM


ACUqi1J

Thrax

Thraxy to ofiary antycznej klątwy, które aby przetrwać muszą wysysać wodę z innych ciał. Niegdyś byli to obywatele miasta Gerot, naród wielkich i dumnych wojowników. Wielki Wezyr Abalach-Re zaproponowała im sojusz oraz wymianę doświadczeń militarnych z legionami Raam (miały być nauczone walk górskich). Oni jednak wysłanników królowej zabili. Rozwścieczona władczyni rzuciła klątwę na Gerotian, czego efektem była niemoc w ugaszeniu pragnienia. W ciągu kilku dni miasto umarło. Efektem ubocznym klątwy było narodziny pierwszych Thraxów. Jak wampiry w innych światach wysysają z humanoidów krew tak oni wysysają innym wodę i podobnie jak one są też nieumarłymi. Woda w innej formie ich rani, dlatego raczej unikają kapłanów.

Podczas polowania poruszają się właściwie bezszelestnie i podchodzą do ofiar możliwie od tyłu, łapiąc je w paraliżującym uścisku. Ponieważ proces wysysania wody zabiera nieco czasu unikają oni większych grup. Chętnie jednak polują na osobników w okolicach Raam, ale nie mają pojęcia że Wielki Wezyr już nie żyje i w ten sposób się na niej nie zemszczą. Ciekawą sprawą jest to, że podczas wysysania Thraxowie przepraszają swoje ofiary za to. Z "posiłku" pozostaje tylko wysuszone i postarzałe zwłoki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.