Fandom

Sferopedia

Tibbit

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

33.jpg

Tibbit w obu formach

Tibbity (znane również jako łakokoty), są małymi, humanoidalnymi stworzeniami które posiadają zdolność zmiany w powszechnego kota domowego. Powstały z futrzaków trzymanych jako chowańce w wiekach przeszłości. Potężna magia która pozwala chowańcowi zyskać inteligencję i magiczne zdolności powoli przechodziła z jednego pokolenia kotów do następnego. Czy tibbity ewoluowały z naturalnego procesu, boskiej interwencji czy nagłego przypływu w magii biegnącej przez ich przodków, nikt nie może powiedzieć. Tibbity nigdy nie istniały w dużej liczebności, a ich tendencja do rozpraszania po świecie pozostawia je z rozbitą i niekompletną historią rasową. Tak jak ich koci przodkowie ukazują niezależność, ciekawość i szybkość umysłu i ciała. Rzadko formują społeczności większe niż dwie czy trzy rodziny i nawet te małe kolonie rzadko utrzymują się razem dłużej niż kilka lat. Krótko po osiągnięciu dorosłości tibbit wykształca intensywne pragnienie wędrowania po świecie i zaspakajania swojej rasowej ciekawości. Tibbity można znaleźć gdziekolwiek gdzie ludzie i inne humanoidalne rasy założyły miasta, miasteczka lub kolonie. Pośród ludzi i innych humanoidów tibbity często pozostają w swojej kociej formie. Zbłąkany kot który grasuje w sąsiedztwie, parszywy kot adoptowany jako nieoficjalny zwierzak świątynny i leniwy kociak zawsze pod ręką w lokalnej tawernie mogą być tibbitami. Ciągnięte ciekawością, tibbity kochają pozostawać w swojej zwierzęcej formie obserwując ludzi.

ŹródłaEdytuj

  • Dragon Compendium

Więcej w Fandom

Losowa wiki