FANDOM


Tojanida

Tojanida

Tojanidy to wszystkożercy z Planu Żywiołu Wody. Choć na pierwszy rzut oka, wydają się niezdarni i nieszkodliwi, są zwinnymi pływakami i niebezpiecznymi wojownikami. Skorupa tojanid jest niebieskozielona, a w środku znajduje się ciało o siedmiu zielonych kończynach - cztery zakończone są płetwami, dwie szczypcami podobnymi do posiadanych przez kraba, a ostatnia głową. Co ciekawe, w skorupie znajduje się osiem otworów, cztery na każdym końcu, dzięki czemu potwór może wysuwać kończyny niemal w dowolny sposób. Za dziecko uznaje się tojanidę mającą do 25 lat. Skorupa tych małych przybyszów ma niecały metr długości, a ciało waży około 30 kilogramów. Dorosłe mają od 26 do 80 lat, skorupę o długości prawie 2 metrów, a ważą do 110 kilogramów. Stare tojanidy mogą dożyć nawet 150 lat. Ich skorupa ma około 2,7 metra długości, a ważą mniej więcej 250 kilogramów. Tojanidy mówią wodnym i potrafią być gadatliwe, lecz zwykle rozwodza się jedynie na temat jedzenia.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki