Fandom

Sferopedia

Tojanida

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Tojanida.jpg

Tojanida

Tojanidy to wszystkożercy z Planu Żywiołu Wody. Choć na pierwszy rzut oka, wydają się niezdarni i nieszkodliwi, są zwinnymi pływakami i niebezpiecznymi wojownikami. Skorupa tojanid jest niebieskozielona, a w środku znajduje się ciało o siedmiu zielonych kończynach - cztery zakończone są płetwami, dwie szczypcami podobnymi do posiadanych przez kraba, a ostatnia głową. Co ciekawe, w skorupie znajduje się osiem otworów, cztery na każdym końcu, dzięki czemu potwór może wysuwać kończyny niemal w dowolny sposób. Za dziecko uznaje się tojanidę mającą do 25 lat. Skorupa tych małych przybyszów ma niecały metr długości, a ciało waży około 30 kilogramów. Dorosłe mają od 26 do 80 lat, skorupę o długości prawie 2 metrów, a ważą do 110 kilogramów. Stare tojanidy mogą dożyć nawet 150 lat. Ich skorupa ma około 2,7 metra długości, a ważą mniej więcej 250 kilogramów. Tojanidy mówią wodnym i potrafią być gadatliwe, lecz zwykle rozwodza się jedynie na temat jedzenia.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki