Fandom

Sferopedia

Trwała Stodoła

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja2 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Barnstable.JPG

Trwała Stodoła

Trwała Stodoła (ang. Barnstable) to przytulna i niezwykle gościnna wioska niziołków, która została wessana do Limbo z Materialu przez burzę dzikiej magii. Wobec braku możliwości powrotu na rodzinny plan, mieszkańcy postanowili możliwie najwygodniej urządzić się wśród chaosu. Trwała Stodoła składa się z kilkudziesięciu niziołczych nor, położonych w korzeniach olbrzymiego, obwieszonego lianami dębu. Jedynym nadziemnym budynkiem jest wielka, położona w centrum stodoła, gdzie trzymane są będące wspólną własnością kuce i kozy, oraz przechowywana jest żywność, zbierana z okolicznego lasu. Wśród mieszkańców nie ma naturalnych anarchów, są więc zmuszeni nieustannie trzymać dyżury, aby utrzymywać swój dom w całości. Burmistrzem wioski jest Tudbury Tuftle, sędziwy siwowłosy niziołek z rodu Tęgów, liczący sobie 190 lat. Z uwagi na to, że starzec nie jest już w pełni sił i niedosłyszy, większość decyzji podejmuje jego bratanek, oficjalnie tylko zabierający w jego imieniu głos Jereby Mallock Wilbert Stockart. Wioska nie ma stałej straży - w razie konieczności zwoływane jest pospolite ruszenie, a w razie ataku niziołki zagęszczają otaczający ich siedzibę dębowy las w nieprzebytą knieję, uniemożliwiając dotarcie do środka. Pokojowo nastawieni goście są mile widziani i mogą liczyć na posiłek i nocleg pod gołym niebem, a przy dobrych zdolnościach negocjacyjnych nawet na zakup kucyka.

ŹródłaEdytuj

  • Planes of Chaos

Więcej w Fandom

Losowa wiki