FANDOM


Smok
Tun mi lung.jpg
(smok tajfunów)
Tun mi lung
Broń oddechowa brak
Łuski niebieskozielone, ciemnoczerwone lub fioletowe.
Teren oceany
Charakter neutralny zły
Charakter smoków Tun mi lung odpowiada temu czym się zajmują, dzikie, niszczycielskie i złośliwie to cechy jakie je uosabiają, tak jak i tajfuny jakie potrafią wywoływać te smoki. Choć powinny wywoływać je jedynie na polecenie Niebiańskiej Biurokracji, to bardzo często smoki te tworzą tajfuny tylko po to aby nacieszyć się widokiem zniszczeń i nieszczęścia, w takiej sytuacji jedynie T'ien lungi potrafią przywołać je do porządku. Smoki te mówią wspólnym, smoczym, wodnym i mową duchów. Tun mi lung mają długie, masywne ciała o grubych nogach, na wielkim pysku zaopatrzonym w małe, paciorkowate oczka wyrasta splątana broda. Smoki te żywią się praktycznie wszystkim, począwszy od ryb, przez kamienie szlachetne na wrakach okrętów kończąc. Mieszkają one w podwodnych pałacach zbudowanych z niebywałym przepychem, jednakże nie są tam częstymi gośćmi, dużo bardziej wolą podróżować po niebie aby zsyłać niszczycielskie tajfuny. W walce atakują od razu, wręcz z przyjemnością wyładowują swoją furię na przeciwniku, używając w tym celu sprowadzenia huraganu lub zdolności magicznych.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki