Fandom

Sferopedia

Tygrysołak

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Weretiger.png

Tygrysołak

Weretiger.gif

Tygrysołak

Tygrysołaki (ang.weretigers) to gatunek likantropów posiadających zdolność przemiany w tygrysa. Istoty te odczuwają powinowactwo ze wszystkimi przedstawicielami kotowatych. Większość z nich jest płci żeńskiej. Są uważane za najlepiej przystosowujące się do sytuacji spośród likantropów. W razie potrzeby radzą sobie równie dobrze w towarzystwie humanoidów, zwierząt jak i potworów.

W postaci humanoida charakteryzują się mocną budową ciała, ponadprzeciętnym wzrostem i dużą zwinnością. Mają chrapliwe głosy i w charakterystyczny sposób przeciągają głoskę "r". Zwierzęca forma nie różni się zauważalnie od zwykłych tygrysów.

Jako hybryda, tygrysołak jest nieco większy od swojej humanoidalnej postaci i pokryty pasiastym futrem. Posiada też metrowej długości ogon. Nogi bardziej przypominają zwierzęce łapy niż ludzkie kończyny. Głowa jest czymś pośrednim między twarzą a pyskiem, z ludzkim kształtem i oczami, ale tygrysimi uszami, nozdrzami, pyskiem i zębami. Jeśli w ludzkiej postaci tygrysołak nosi długie włosy, pozostają one takimi również w formie hybrydy. Paznokcie zmieniają się w pazury. Mimo tych zmian, z daleka odpowiednio przebrana i ucharakteryzowana hybryda może zostać wzięta za człowieka.

Tygrysołaki posiadają zdolność komunikacji z kotowatymi, co pozwala im na porozumienie nawet z potencjalnie wrogo nastawionymi kocimi bestiami. Rzadko jednak pozostają na dłużej w kompani swych zwierzęcych krewnych.

W postaci zwierzęcia i hybrydy tygrysołaki używają do walki kłów i pazurów. Z powodu dużej siły, nawet uderzenie pięścią zadaje duże obrażenia. Najgroźniejsze są jednak kły, jednym ugryzieniem zdolne rozszarpać tchawicę. W ludzkiej postaci tygrysołaki zwykle posługują się bronią, choć nie tracą sprawności w walce a pięści, zachowując zwiększoną siłę i wyostrzone zmysły.

ZwyczajeEdytuj

Samice tygrysołaków przewyższają liczebnością samców pięciokrotnie. Istoty te podróżują samotnie lub w niewielkich grupach. Nie wychodzą za mąż, ale posiadają preferowanych partnerów, którymi mogą być zarówno tygrysołaki, tygrysy jak i ludzie. Samice rodzą jednego lub dwa kociaki, które dorastają w postaci hybrydy. Bardzo szybko uczą się chodzić, a mając rok potrafią już polować. W wieku sześciu lat osiągają zdolność przemiany w człowieka, a wieku dwunastu - w tygrysa. Od tej chwili uważane są za dorosłe. Dzieci tygrysołaka z ludzką kobietą lub tygrysicą dziedziczą wygląd matki i uzyskują odpowiednie zdolności dopiero na progu dorosłości swego gatunku.

Tygrysołaki są wszystkożerne. W dziczy kontrolują terytorium kilku kilometrów kwadratowych. Ich siedziby znajdują się zwykle w pobliżu ludzkich siedzib. Są to proste, dobrze utrzymane chaty, otoczone niewielkimi ogrodami. Rzadko zapuszczają się do miast, gdzie miałyby kłopot z ukryciem swej natury. Jeśli to robią, w celu dokonania zakupów lub wykonania jakiejś misji, radzą sobie dobrze. Zazwyczaj są pewne siebie i nie atakują niesprowokowane.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki