FANDOM


Bóg
Urbanus
Tytuł(y)
Symbol
Plan Ojczysty
Ranga mocy Pomniejsze bóstwo
Charakter Neutralny dobry
Dziedziny Miasta, wzrost, udoskonalanie
Domeny Miasto, Dobro, Wiedza, Ochrona
Ulubiona broń ciężka buława
Zwierzchnik {{{super}}}
UrbanusHolySymbol

Święty Symbol Urbanusa

Jednym z najnowszych ludzkich bóstw jest Urbanus, bóg miast. Pewnego dnia w swoich snach, urbaniści zaczęli widzieć dziwaczną postać, człowieka ze skórą z cegieł, kamienia i drewna, oczami niczym oknami i hełmem niczym dach budynku. Ta osoba pokazała im projekty dla nowych budynków, nowych ulic, kompletnie nowego układu miasta. Gdy każdy planista się obudził, pamiętał każdy detal snu. Później ludzie podzielili się swoimi snami i byli onieśmieleni ucząc się że każdy sen był identyczny. Miasto zostało zbudowane podążając za nowymi projektami i planistami zadedykowanymi temu dziwacznemu gościowi. Od tego czasu Urbanus pojawił się w każdej dużej ludzkiej osadzie. Odwiedza czołowych obywateli w ich snach, zachęcając ich do ulepszenia i rozszerzenia miasta. Czuwa również nad miastami, chroniąc je i ich mieszkańców. Urbanus objawia się jako mężczyzna w średnim wieku i dostojnym. Jego skóra jest złożona cegieł i kamienia i innych materiałów budowlanych. Jego oczy są oknami. Jego zęby są kostkami brukowymi. Jego hełm (lub być może jest jego włosami) jest kopułą wieży. Gdy mówi, jego głos brzmi niczym koła wagonu, kościelne dzwony i wodne pompy. Urbanus jest bogiem niedawno powstałym do egzystencji i posiada ograniczony zasięg—nie ma mocy poza miastami. Jednak w nich jego wola jest najwyższa. Chociaż głównie ludzkie bóstwo, Urbanus akceptuje kult każdego kto żyje w mieście.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki