FANDOM


Verbeeg

Verbeeg

Verbeegi to rasa pomniejszych gigantów, często dzielących terytorium z ogrami wzgórzowymi gigantami. Mierzą od 2,5 do 3 metrów i ważą około 150 kilogramów, co wynika z ich dość szczupłej budowy ciała. Część z nich posiada nieznaczne deformacje, jak wygięte nogi, nierówne oczy czy zajęcza warga, poza tym nie różnią się zbytnio wyglądem od ludzi, zachowując również typową dla tej rasy różnorodność wyglądu. Zwykle noszą na sobie taką ilość zbroi i ochronnego odzienia, jaką są w stanie zdobyć - zazwyczaj są to futra i zwierzęce skóry wzmocnione we wrażliwych miejscach metalowymi elementami. Często używają też tarcz i najlepszych broni, jakie są w stanie ukraść(zwykle maczug i oszczepów). W walce verbeegi kierują się sprytem i rozwagą, zazwyczaj pozwalając głupszym od siebie sojusznikom zmiękczyć wroga, zanim same wkroczą do akcji. Ponieważ najczęściej przewodzą bandom ogrów i wzgórzowych gigantów, wysyłają swych podkomendnych na pierwszy ogień w akompaniamencie przekleństw, gniewnych okrzyków i mało parlamentarnych stwierdzeń na temat ich matek. Podczas gdy ich hołota staje twarzą w twarz z wrogiem, verbeegi wspomagają ją ostrzałem miotanych oszczepów.

Verbeeg1

Verbeeg

Verbeegi są spotykane w tych samych wyżynnych rejonach co ogry i wzgórzowi giganci. Nigdy nie spotyka się ich wędrujących samotnie. Jeśli nie towarzyszą im wspomniani giganci, mają przy sobie kilka wilków i worgów lub (w zimniejszych rejonach) niedźwiedzi polarnych i innych typowych dla danego terenu potworów. Legowiska verbeegów znajdują się w podziemnych jaskiniach lub piwnicach opuszczonych ruin. Typowe legowisko zamieszkuje do 50 tych istot, z których 1/3 stanowią młode. Razem z nimi mieszka niekiedy kilka ogrów lub gigantów wzgórzowych. Verbeeckie kobiety są równie silne i sprawne w boju jak mężczyźni. Takie plemiona rządzone są przez szamanów i hersztów. Hersztowie odpowiedzialni są za polowanie, wojaczkę i negocjacje z obcymi. Szamani zajmują się zarządzaniem plemieniem, rozstrzyganiem sporów i magią. To szaman dysponuje wszystkimi magicznymi przedmiotami należącymi do plemienia. Jeśli nie potrafi zrozumieć zastosowania któregoś z nich, najczęściej wyrzuca go do śmieci.

Verbeegi są wszystkożerne, jednak preferują dietę mięsną. Żyją w symbiozie z ogrami i wzgórzowymi gigantami, dzielącymi z nimi leże - oni planują i osłaniają a głupsi giganci zapewniają brutalną siłę, by wcielić bardziej finezyjne plany verbeegów w życie. Efekty bywają niekiedy komiczne. Ogry i wzgórzowi są zbyt głupi by samodzielnie myśleć podczas walki, zdarza im się więc wykonywać rozkazy zbyt dosłownie, co z kolei wpędza verbeegi w furię. Wykrzykiwane przez nie w gniewie kolejne komendy są często wykonywane jeszcze bardziej niezdarnie, a oczekiwany efekt odbiega znacznie od tego, co zaplanowali.

ŹródłaEdytuj