Fandom

Sferopedia

Wieczne Złoto

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

BeautyGoddess.jpg

Boginie piękna i miłości Hanali Celanil, Sune, Lliira i Sharess, biorące kąpiel w stawie, który mógłby być Wiecznym Złotem

Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na planie jest Wieczne Złoto (ang. Evergold), zwane też Canathas - staw otaczający wspaniała Fontannę Młodości - artefakt wydobywający z każdej rzeczy na planach piękno i wstrzymujący rozkład i zepsucie. Wielka szkoda, że efekt ten jest tylko tymczasowy i mija po roku. Wieczne Złoto ma postać złocistowodnego stawu, osadzonego w kryształowej niecce. Czasem znajduje się w samym środku kryształowego pałacu Hanali, niekiedy w domenie Sune zwanej Jasna Woda, innym razem w domu Afrodyty na Olimpie, w siedzibie nordyckiej bogini Freji, a z rzadka jeszcze w innym miejscu. Odnalezienie wzorca wędrówki tego fenomenu to cel, jaki postawiło przed sobą wielu Guwernantów.

Wieczne Złoto jest Fontanną Młodości, transformującym artefaktem Planów Wyższych, który przynosi piękno wszystkich rzeczom i uszczerbkom zbrukania. Wszystko czego to wymaga to pojedynczy łyk i lata odchodzą. Jeden posmak i trep zostaje nakręconym człowiekiem, tak przywódczym i inspirującym niczym faktol.

Oczywiście gdyby było to takie proste, każdy mógłby stać się przystojny jak deva. Problem z Wiecznym Złotem jest taki, że jego działanie jest tymczasowe oraz tylko moce zdają się być w stanie je odnaleźć - co nie powstrzymuje każdego pustogłowego Czuciowca od poszukiwań.

OpisEdytuj

Wieczne Złoto jest stawkiem pokrytej złotymi plamami wody otoczonej kryształowym zbiornikiem. Spoczywa w środku kryształowego pałacu Hanali w Arvandorze, bądź w dzielnicy Sune w Jasnej Wodzie, bądź też w domu Afrodyty na Olimpie, czy gdziekolwiek indziej. W rzeczywistości, wszystkie te lokacje są prawdziwym położeniem Wiecznego Złota; jest to wędrujący fenomen i nieliczni odgadli jego schemat. Bez względu na to gdzie się znajduje, sadzawka zawsze połyskuje i błyszczy bogatą złotą poświatą czyniącą ją niemożliwą do pomylenia ze zwyczajną, pospolitą wodą.

Efekty Wiecznego Złota są jednakże tymczasowe - zanikają po roku. Wody zabrane ze stawu tracą swoje właściwości. Nawet Guwernanci nie wiedzą czy Wieczne Złoto niweluje sam wiek, czy tylko ukrywa znamiona starzenia - moce żyją wiecznie, toteż nie są one dowodem ani na potwierdzenie ani na zaprzeczenie którejkolwiek z tych hipotez. Trzaskacz polegający na życiu wiecznie dzięki odnajdywaniu Wiecznego Złota każdego roku jest potrójnym głupcem.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki