FANDOM


LL 20140915.jpg

Wielki Marsz Modronów

Monodrones march by Adam Rex-2628 (1997-09) WOTC TSR AD&D 2ed Planescape Adventure - The Great Modron March.jpg

Wielki Marsz Modronów

Raz na 289 lat cały wszechświat popada w szaleństwo. Tak jak mechanizm.

- Kwint Stormbellow,
skalny gnom, poszukiwacz przygód

Wielki Marsz Modronów jest wydarzeniem które ma miejsce raz podczas każdego Wielkiego Cyklu (okresu czasu równego 289 latom lub 17 cyklom największej zębatki Mechanusa, każdy zajmuje 17 lat). Podczas tego czasu horda ponad 10,000 modronów wyrusza z bramy Automaty, czyniąc swoją drogę dookoła Wielkiego Pierścienia póki ewentualnie nie powrócą do Mechanusa, często dziesiątkując zaledwie kilka tuzinów na ich powrót. Chociaż specyfika za powodem tego wydarzenia jest nieznana, większość wierzy że w jakiś sposób składa się na zbieranie informacji spomiędzy planów. Metoda ich zbierania mimo to pozostaje zagadką, jako że nigdy nie wydają się zadawać pytań, zbierać próbek a jedynie maszerować i obserwować.

Mimo przewidywalności to wydarzenie jest nadal niebezpieczne dla tych na jego ścieżce jako że z modronami po prostu nie da się dyskutować. Chociaż powstały dysputy na temat wybranych ścieżki pomiędzy marszami, gdy marsz się zacznie nie mogą zawrócić ze ścieżki która została obrana przed ich wyruszeniem. Całe miasta są znane z bycia zmiażdżonymi pod stopami gdy modrony czynią wędrówkę poprzez plany, nie wspominając o jednostkach które cierpią sam los.

Ogólna droga Marszu została dosyć dobrze zapisana przez wieki, mimo to konkretna droga którą decydują się obrać podczas każdego marszu ma tendencje by trochę się zmieniać, nigdy nie podążają w tym samym kursie. Większość wierzy że najlepsza ścieżka na dany rok jest wybrana dla nich zanim wyruszą, chociaż charakterystyka "najlepszej" jest nieznana.

Mimo że ataki na Marsz są częste, rzadko są skuteczne. Marsz może być podatny na taktyki uderz-i-uciekaj, lecz raz przygotowane do walki, są dobrze zarządzanym oddziałem zbrojnym, zdolnym do odegnania wszystkich poza najbardziej zabójczymi zagrożeniami. Modrony, będąc istotami czystego prawa nigdy nie są okrutne lub łaskawe w swojej obronie marszu, tylko zimne i logiczne.

Gdy są na Marszu, śmierć modrona jest związana z promocją wśród szeregów Marszu. Zatem, siły monodronów są pierwszymi do bycia wyczerpanymi, gonione przez siły duodronów i dalej w górę hierarchii. To zapewnia że te, które w końcu osiągną koniec Marszu by raportować z powrotem do Primusa są najwyższej rangi modronami z grupy, nawet jeśli niekoniecznie muszą być tymi samymi zwierzchnikami którzy zaczęli podróż.

Standardowa drogaEdytuj

Mechanus > Automata > Wytrwałość > Arkadia > Góra Celestia > Doskonałość > Brama Kupiecka > Bytopia > Elizjum > Ekstaza > Faunel > Ziemie Bestii > Arborea > Matecznik > Glorium > Ysgard > Limbo > Xaos > Harmider > Pandemonium > Otchłań > Kiła-Mogiła > Klątwa > Carceri > Szare Pustkowia > Beznadzieja > Pochodnia > Gehenna > Baator > Żebra > Rigus > Acheron > Mechanus

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki