FANDOM


Wielorobal to straszna i na wskroś zła kreatura. Składa się z humanoidalnego nieumarłego szkieletu obtoczonego i poruszanego przez różne, jak się okazuje inteligentne robaki. Robale te pojedyńczo nie potrafią myśleć inaczej niż zwykła larwa muchy, jednak żyjąc na szkielecie obdarowują go inteligencją równą ludzkiej. Niektórzy uważają, że szkielet tworzący Wielorobala jest szkieletem zmarłego maga, hodowcy robactwa, nekromanty bądź zaklinacza i to on nadaje inteligencję robakom, dzięki nim poruszając się, a one spełniają jego wolę. Większość wielorobali otacza się biało-zielonymi robakami, nie jest to jednak reguła. Różne typy Wielorobali: Avolakia: Wielorobal, który żywi robale swym jeszcze nie do końca rozłożonym ciałem. Lubi zadawać wielkie cierpienie, gorsze od zjadania przez robaki, może przywoływać chitynowe robaki aby tworzyły na jego ciele coś w rodzaju zbroi. Broodiak: Wielorobal tworzący różne mikstury używając do tego robaków, tworzy także zmieszane kreatury będące połączeniem robaków, nietoperzy, jaszczurek i małp, często ma zdolności druidyczne, jednak używa ich do złych celów, w przeciwieństwie do Avolakii posiada nieumarłego chowańca. Rakowa stonoga: Wielki szkietel otoczony przez ogromne stonogi, które wykorzystuje do obezwładniania przeciwnika, jest bardzo waleczny i często używa starego oręża. Posiada rakowego towarzysza, który służy mu jako szpieg. Żuczek: Najliczniejsza odmiana Wielorobala, posiada żuki, których larwy choduje na swoim ciele, żuki te walczą zazwyczaj za niego wchodząc całą chmarą w otwory gębowe, nosy i uszy przeciwnika, a następnie gryząc i zjadając go od środka. Jest to bardzo liczna odmiana, ponieważ Żuczek może zdecydować czy ofiara zjadana przez żuki stanie się podporządkowanym mu Żuczkiem. Jszczurzy Pomiot: najmniej liczna odmiana. Używa tylko jaszczurek, jest niesamowicie zły, a jaszczurki żerujące na jego szkielecie przenoszą choroby wywołane jadem trupim. Niektórzy chodują złą odmianę elektrycznych jaszczurek, które powodują, że Jaszczurzy Pomiot razi prądem. Jest jeszcze bardzo wiele odmian Wielorobala, jednak większość z nich jest do siebie podobna. Źródła: A Gathering of Winds.

Worm Bound: Secrets of Kyuss

Dungeons ( Magazine) nr. 124-135

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki