Fandom

Sferopedia

Wilk morski

4434strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
Wilkmorski.jpg

Wilk morski

Sea Wolf.jpg

Wilk morski

Wilk morski (ang. seawolf) to zmiennokształtny zdolny do przybierania postaci łączącej cechy wilka i foki. Sfory tych istot przemierzają morza, poszukując statków, które można by zaatakować. Zwierzęca (a raczej potworna) forma tej istoty ma długie na 2 metry ciało foki, wyposażone w wilczą głowę i szyję. W formie humanoidalnej wyglądają jak barczyści, bujnie owłosieni ludzie z małymi uszami. W postaci hybrydy wilki morskie są humanoidalnymi wilkami, wyposażonymi w kły, pazury i futro. Kiedy atakują statek, wilki morskie podpływają do niego w zwierzęcej postaci a następnie przechodzą w postać hybrydy, wspinają się na pokład i przy pomocy kłów oraz pazurów urządzają rzeź wśród załogi. Jeśli statek wygląda na dobrze broniony, zamiast abordażu wilki morskie wybijają dziury w kadłubie, po prostu zatapiając go.

Większość wilków morskich to dawni rybacy i marynarze, stąd przewaga wśród nich ludzkich mężczyzn. Żyją w sforach pełnych nienawiści do swoich dawnych pobratymców, przez co z lubością zabijają ich lub zarażają likantropią. W odróżnieniu od typowych likantropów, klątwa rozwija się przez kilka dni a transformacja następuje nocą, niezależnie od fazy księżyca. Nowo-powstały wilk morski wchodzi do wody i rozpoczyna poszukiwania swego stada.

Wilki morskie są nomadami, wędrującymi po chłodnych morzach. Nie budują domostw ani nie gromadzą skarbów. Podczas dnia śpią w jaskiniach, na plażach albo w napadniętych domach. Zaskoczeni, udają rozbitków i przy najbliższej okazji zabijają intruza, zabierając też jego odzienie. Potrafią spać też w wodzie, unosząc się na plecach na powierzchni oceanu. Jeśli jakiś statek nieopatrznie podpłynie zbyt blisko, również wtedy udają rozbitków aby dostać się na pokład i przejąc okręt.

Wilki morskie oddychają powietrzem. W zanurzeniu potrafią wytrwać bez szwanku do pół godziny. Nie są znane z uczuć rodzicielskich. Samica rodzi pojedyncze młode, które w dzień wygląda jak ludzkie niemowlę, w nocy natomiast jak mała foka. Dziecko jest od razu porzucane i musi radzić sobie samemu. Choć młode od razu potrafią pływać i radzą sobie z polowaniem na ryby, często wypuszczają się zbyt daleko w morze i toną, nie otrzymawszy pomocy. W rezultacie tylko jeden na dwadzieścia osiąga dorosłość. Potomstwo człowieka i wilka morskiego ma naturalny pociąg do morza, ale tylko jedno na cztery takie dzieci po osiągnięciu dorosłości przekształca się w wilka morskiego.

Dieta tych istot składa się ze skorupiaków, ryb, ptaków i ssaków morskich, ale nie gardzą też inteligentnymi istotami, które wpadną im w łapy. Czasem wyprawiają się pod ludzką postacią do miasta i napadają na jakąś knajpę w celu zdobycia napiwku i dziewek.

Wilki morskie wchodzą czasem w sojusze z innymi morskimi likantropami o złej naturze. Nienawidzą selkie, które są dla nich sojusznikami ludzi i często z miejsca je atakują. Osobowość tych istot po przemianie zmienia się. Z dawnej, ludzkiej pozostaje pokręcona, dzika i pełna złych intencji karykatura, o wyolbrzymionych złych cechach. Czasem powodowani podświadomą żądzą wracają do macierzystego portu, próbując nawet nawiązać kontakt z porzuconą rodziną, co rzadko kończy się dobrze.

Większe wilki morskie to potężniejsza odmiana tych istot, w zwierzęcej postaci mierząca sobie cztery do pięciu metrów długości i odporna na niemagiczną broń. Poza tym nie różnią się niczym od swoich mniejszych pobratymców.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki