Fandom

Sferopedia

Wilkołak

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Werewolf Cut.png

Wilkołak

Werewolf.gif

Wilkołak

Wilkołaki (ang. werewolves) to gatunek likantropów posiadający zdolność przemiany w wilka. Są nie tylko najbardziej znanymi z likantropów, ale i okrytymi najgorszą sławą. Nie należy ich mylić z łakowilkami - wilkami zdolnymi do przemiany w ludzi. Te dwa gatunki łączy zaciekła nienawiść.

Humanoidalna postać wilkołaka nie posiada żadnych cech wyróżniających ją z ogółu populacji. Formy hybrydy przyjmują rozmaite postacie. Wiele z nich porusza się na dwóch nogach i łączy w sobie cechy człowieka i wilka. Ta odmiana jest nieco większa i silniejsza od człowieka, ma ciało porośnięte futrem, krótki ogon, wilcze nogi i głowę posiadającą cechy ludzkie i wilcze.

Inna forma hybrydy jest bardziej podobna do wilka i, kiedy biegnie na czterech kończynach, może być z nim pomylona. Ten podgatunek potrafi poruszać się również w postawie wyprostowanej i posiada chwytne dłonie.

Trzeci podgatunek wilkołaka wygląda w formie hybrydy jak ogromny wilk (wielkość porównywalna z niedźwiedziem, a jedynymi cechami odróżniającymi go od tego zwierzęcia są świecące czerwienią oczy.

Podczas walki, w ludzkiej postaci wilkołaki posługują się rozmaitymi typami broni. W postaci wilkołaka ich główną bronią jest wypełniona ostrymi zębiskami paszcza. W tej formie posiadają typową dla likantropów niewrażliwość na zwykłe bronie. Wilkołaki atakują całymi sforami. Jeśli w skład grupy wchodzą samice i młode, atak jest zacieklejszy i bardziej nieustraszony.

ZwyczajeEdytuj

Sfory wilkołaków przemierzają dzicz w poszukiwaniu zwierzyny. Prawdziwe wilkołaki są nomadami. W przypadku osobników zakażonych likantropią, często próbują one pozostać przy dotychczasowym życiu i ukrywają swoją przypadłość. W dziczy istoty te zamieszkują najchętniej jaskinie i przestronne nory. Czasem przejmują też w posiadanie domostw, których lokatorów wyrżnęły. Ich słabo umeblowane kryjówki służą głównie jako miejsca do spania i magazyny na ich humanoidalny dobytek. Zimą pozostają w swym schronieniu. Mniej aktywnie działają też w okresie, kiedy samice doglądają bezbronnych młodych. Wiele wilkołaczych sfor przemierza krainy w mieszkalnych wozach, na podobieństwo Cyganów. Z tego faktu wypłynęło błędne przekonanie o wilkołaczym rodowodzie niektórych cygańskich szczepów.

Wilkołacze sfory są najczęściej rodzinami, składającymi się z pary dorosłych i od jednego do sześciu młodych osobników. Szczeniaki poniżej szóstego roku życia trzymane są w bezpiecznym ukryciu. Kiedy zbliża się termin porodu, samiec przygotowuje dla samicy schronienie, w którym pozostanie ona razem z nowonarodzonymi przez najbliższe sześc lat. Młode (5 do 10) przychodzą na świat w postaci hybrydy - noworodka o wilczym pysku. Mniej więcej połowa z nich dożywa szóstego roku życia, kiedy uzyskują zdolność zmiany kształtu i po raz pierwszy opuszczają kryjówkę. Dorosłość osiągają w wieku 10 lat.

Dzieci ze związku wilkołaka z ludzką kobietą pozostają ludźmi, jednak temperament dziedziczą po ojcu - są agresywne, wojownicze i podatne na choroby umysłowe. Nieliczne spośród nich po osiągnięciu dorosłości przeobrażają się w wilkołaki.

Osobowość wilkołaków łączy w sobie cechy ludzkie i wilcze. Są jednocześnie brutalnymi zabójcami i istotami oddanymi ponad wszystko rodzinie. Żyją w nieprzyjaźni z innymi likantropami, zwłaszcza z niedźwiedziołakami, z którymi wchodzą nierzadko w konflikty terytorialne.

Wilkołaczy wódzEdytuj

Wilkołaccy wodzowie są likantropami, którzy w przeciwieństwie do zwykłych wilkołaków potrafią zmieniać się w złowieszcze a nie w zwykłe wilki.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki