FANDOM


"Istoty baśniowe to manipulacyjne wynaturzenia, które zwodzą i oszukują nieostrożnych. Moją pracą jest zatrzymanie ich."

Pershingly Żelazna Dusza

Rodzice czasami żartobliwie grożą dzieciom, że jeśli nie będą grzeczne, to zostaną zabrane przez boogeymen'a. Dzieci natomiast zrzucają winę za stłuczony wazon lub inną szkodę na chochliki. Dla większości ludzi opowieści o istotach baśniowych to tylko fantazyjne historyjki, nic więcej. Jednakże kilku traktuje je poważnie, właściwie śmiertelnie poważnie. Moralna niejasność istot baśniowych niepokoi, przeraża i godzi w wierzenia tych ludzi. Dla nich przedstawiciele czarodziejskiego ludu nie są pięknymi stworzeniami o żartobliwej naturze lecz niebezpiecznymi ohydztwami manipulującymi umysłami i sercami ludzi. Najbardziej fanatyczni z tych którzy nienawidzą istot baśniowych to wojownicy zimnego żelaza (ang. cold iron warrior).

Aby wejść na drogę tej profesji śmiałek powinien nienawidzić istot baśniowych (wszystkich lub tylko niektórych) i musi walczyć z jakimś przedstawicielem czarodziejskiego ludu. Takie przeżycie i niezachwiana wiara oraz pewna wiedza o naturalnym środowisku w którym żyją istoty baśniowe może sprawić, że jest w stanie rozwijać się w tej klasie. Najlepszymi kandydatami do tej profesji są wojownicy, barbarzyńcy i tropiciele którzy ze względu na jakieś traumatyczne, osobiste przeżycia związane z istotami baśniowymi zapałali nienawiścią do tych stworzeń i po potyczce z którymś z nich wstąpili na drogę wojownika zimnego żelaza. 

Zależnie od motywacji polują oni na pojedynczych przedstawicieli czarodziejskiego ludu, sprzeciwiają się całej ich społeczności, albo nawet występują przeciw całemu Dworowi. Wielu z wojowników zimnego żelaza to fanatycy, którzy z niezachwianym oddaniem kroczący po swojej ścieżce. Można spotkać zarówno samotnych krzyżowców jak i grupy połączone we wspólnym celu. Niekiedy, choć bardzo rzadko, zdarza się że wojownik zimnego żelaza przezwycięży swoje obrzydzenie do istot baśniowych i działa wraz z jednym z Dworów przeciw drugiemu, lecz zawsze są to chwilowe sojusze rozpadające się po wykonaniu misji. 

ZdolnościEdytuj

Niezachwiana wiara w swoje przekonania sprawia, że wszyscy wojownicy zimnego żelaza potrafią korzystać ze skromnej liczby objawionych zaklęć z których korzystają podobnie do kapłanów. Na początku swojej drogi przedstawiciele tej profesji zyskują kilka nadnaturalnych zdolności. Pierwszą z nich jest moc do nasączenia swojej bronią siłą nienawiści jaką żywią do istot baśniowych, co skutkuje poważniejszymi obrażeniami jakie mogą zadać tym stworom. Zdolność ta działa tylko i wyłącznie na czarodziejski lud. Początkowo śmiałek może użyć tej zdolności raz dziennie, lecz wraz z doświadczeniem jest w stanie korzystać z niej częściej. Później z doświadczeniem potrafią również użyć zdolności która pozwala wykrywać istoty baśniowe, działa ona analogicznie do zaklęcia wykrycie nieumarłych. Aura zimnego żelaza otaczająca coraz ściślej wojownika zimnego żelaza, sprawia że staje się on bardziej odporny na magiczne moce wpływające na umysł. Zyskują oni również zdolność czaropodobną do rozpraszania magii. Z rosnącym doświadczeniem wszystkie te moce mogą być używane coraz częściej.

Doświadczeni wojownicy zimnego żelaza zyskują moc dzięki której potrafią odbić rzucone w nich zaklęcie z powrotem do tego kto to zrobił. Żeby móc użyć tej zdolności, śmiałek musi być świadom tego, że w jego stronę został rzucony czar, bez tego nie może odpowiednio zareagować. Jeszcze bardziej doświadczeni krwawnicy potrafią jeszcze skuteczniej rozpraszać magię, wzmacniając tą zdolność mocą swojej wiary.

Najbardziej doświadczeni wojownicy zimnego żelaza potrafią swoją aurę rozciągnąć na każdą broń jaką dzierżą, dzięki czemu traktowana jest ona jako broń z zimnego żelaza, śmiertelna dla istot baśniowych. Ukoronowaniem mocy wojowników zimnego żelaza jest zdolność do wyrwania się spod wpływu mocy wpływających na umysł, nawet jeśli zostaną w nią pochwyceni.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki