Fandom

Sferopedia

Worostokow

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Domena Grozy
Vorostokov.jpg
Mapa domeny Vorostokov
Worostokow

Rodzaj domeny

Gromada (wcześniej Wyspa Terroru)

Mroczny Władca

Gregor Zolnik, wilkołak o boskiej krwi Azrai

Kraina

górzysta, mroźna tajga

Poziom kulturowy

wieki ciemne

Ludność

ludzie (Cerillczycy)

Pochodzenie domeny

Cerilla/Las Orovinekevic

Zamknięcie granic

wyjące zamiecie w górach wywołujące niekończące się lawiny

Potwory

bojarzy Zolnika, duchy zmarłych z mrozu w tajdze, watahy wilków

Worostokow (ang. Vorostokov) jest domeną grozy z Gromady Mroźnych Rubieży na Półplanie Grozy.

KrainaEdytuj

Rozległa domena Worostokow rozciąga się na sześćset kilometrów. Kraina uwiązana jest srogą, niekończącą się zimą, a niewielkie wioski walczą o przetrwanie na skąpych sklepach z jedzeniem oraz hojności łowców wędrujących po zlodowaciałych równinach i zamarzniętych lasach iglastych.

Nieprzekraczalne szczyty tworzą granicę tej domeny. Pogłoski mówią o wysokich przejściach prowadzących poza Worostokow, lecz ktokolwiek próbował wywędrować z krainy spotyka jedynie burze śnieżne i lawiny blokujące ścieżki.

Światło słoneczne jest cennym towarem w tej domenie. Słońce zaledwie zerka ponad horyzontem przez sześć godzin nim zniknie w nocy. Wschód i zachód poprzedzają okresy zmierzchu trwającego od jednej do dwóch godzin. Cienie są długie i zimne pod pokrytymi śniegiem drzewami.

Około tysiąc ludzi mieszka w Worostokowie, rozproszeni pośród ponad tuzina wioseczek. Zlokalizowana w pobliżu centrum domeny wioska Worostokow jest największą z tych osad, domem dla dwustu trzydziestu ludzi.

Wiele domów w wioskach jest niskimi, jednoizbowymi budynkami. Ludzie żyją w jednym końcu, zaś niewiele żywego inwentarzu jaki mają (głównie owce) ścieśnia się na drugim. Ciepło ciał zwierząt pomaga ogrzać strukturę.

Podróż pomiędzy wioskami jest trudna z powodu na pylasty śnieg pokrywający ziemię. Worostokici korzystają z rakiet śnieżnych podczas podróży czy polowania.

ZwiązkiEdytuj

Kultura, folklor oraz krajobraz Worostokowa nawiązuje do Rosji.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki