FANDOM


Xerfilstyx

Xerfilstyx

Xerfilstyxy to złodzieje wspomnień i strażnicy myśli. Gnieżdżą się głównie na brzegach rzeki Styks na Avernusie, pierwszej warstwie Baatoru, strzegąc jej wybrzeży. Od pasa w górę przypominają one "klasyczne" diabły. Mają muskularne, humanoidalne torsy i ramiona, a wielkie łby zdobią dwa wyrastające z czoła ogromne czarne rogi oraz rozrośnięta, zębata paszcza. Dłonie wieńczą duże, zakrzywione pazury, a z pleców wyrasta para niebieskich, błoniastych skrzydeł. Od pasa w dół diabły te przypominają gigantyczne ślimaki. Dolna część ciała wlecze się po ziemi, zostawiając wszędzie gęsty, śliski ślad śluzu. Skóra xerfilstyxów jest prawie przejrzysta, zabarwiona niebieskawo. Po całym ciele, wyraźnie widoczne pod skórą, biegną grube żyły, pulsujące czerwienią krwi. Niniejsze diabły są całkowicie obłąkane. Często pływają w rzece Styks, a nieustannie bombardowanie wspomnieniami straconych dusz, które przybyły do Baatoru, już dawno wpędziły każdego z nich w szaleństwo. Czują się urażone przez wszystkie stworzenia, które chcą dostać się do rzeki. Często obserwują je już z daleka i oceniają ich siłę, zanim przypuszczą szaleńczy atak. Nawet inne diabły wolą unikać xerfilstyxów, ponieważ obłęd czyni je nieprzewidywalnymi, zwłaszcza dla praworządnych mieszkańców Baatoru. Xerfilstyxy znają po trochu wszystkie języki i często w środku zdania przeskakują z dawno zapomnianej mowy na współczesną.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki