Fandom

Sferopedia

Yuan-ti przeklętnik

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Przeklętnik.jpg

Yuan-ti przeklętnik

Przeklętnicy zawsze stanowią najwyższy szczebel nieformalnej hierarchii yuan-ti. Stanowią czysty ideał ich rasy, a a ich myśli skupione są wyłącznie na rozwoju gatunku i oczyszczeniu świata z niewiernych wężom istot. Inne yuan-ti cenią je właśnie za to podejście i ich olbrzymią potęgę, choć efektem tego jest często ich kompletna dezorganizacja.

Ich wygląd jest co najmniej dziwaczny - z ich łuskowatego korpusu wychodzi długi wężowy ogon, po jego bokach sterczą dwa sześcio-pazurzaste dłonie, a w naturalnym miejscu głowy wije się 6 "przyczepionych" ogonami węży. Dzięki wielu głowom posiadają wielką inteligencję, choć w połączeniu z ich arogancją, znacząco utrudnia to wykonanie przez nie czasochłonnych planów. Wiele zdolności, zarówno naturalnych jak i psionicznych znacząco wzmacnia ich ego, choć to właśnie przez to są szanowane przez słabszych pobratymców.

W walce przeklętnicy starają się pokonać przeciwnika na odległość, stosując swoje zdolności i posyłając liczne sługi, w ostateczności rzucają natomiast w przeciwnika mieszaniną ognia alchemicznego i toksyn, walczą bronią wręcz i kąsają licznymi głowami.

Przed bitwami cały swój czas poświęcają natomiast na tworzenie magicznych przedmiotów, toksyn i licznych wszczepów, dzięki czemu w stosunkowo niewielkim czasie potrafią znacząco wzmocnić siebie i swoich sojuszników (którzy masowo się przy nich gromadzą).

Więcej w Fandom

Losowa wiki