Fandom

Sferopedia

Zakhar

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zakhar to tajemnicza rasa górskich krasnoludów, które zrezygnowały z kontaktów z innymi krasnoludami. Mają zawsze białą skórę i białe oczy, wyglądające jak u ślepców. Wielu z nich wygląda na chorych i wymizerniałych. Ich włosy są krótkie, białe lub szare. Zakhar są mniejsze niż inne krasnoludy, rzadko dochodzą do 120 cm wzrostu. Ich ręce i nogi przypominają gnomie. Noszą ciemne szaty z kapturami okrywającymi większą część twarzy. Noszą ciężkie skórzane rękawice przytykane srebrem i potężne buty. Ich głosy są niskie, ale Zakhar są ciche i mówią ponurym szeptem. Plemię to jest zrównoważone, poważne i bezemocjonalne. Zakhar nie lubią opuszczać swoich domów, ale wszyscy intruzi są ścigani bezlitoście po krainach. Oni nie wiedzą co to dyplomacja. Uwielbiają takować buławami i sierpami, a także włoczniami, wiele z ich broni ma zdolności magiczne. W dawnych czasach trzymali się wraz z innymi krasnoludami w górach, ale powstanie przeciwko Hylar spowodowało, że stali się wyrzutkami. Wszyscy odmawiają im pomocy, a Hylar pilnują aby nie wpuszczano ich do miast. Wielu z nich cierpi z powodu plagi pleśni. 80 procent Zakhar są bezpłodnych, a te które są płodne mogą wydawać na świat potomstwo raz na 5 lat. Śmiertelność niemowląt to 55 procent, a 15 procent jest głucha i ślepa. Są świetnymi kowalami i rzemieślnikami, uwielbiają też pieśni. Relacje: Wszystkie Zakhar całkowicie zrezygnowały z kontaktów z krasnoludami, wielu z nich jednak jest ofiarami eksperymentów derro. Mieszkają pod ziemią, gdzie trzymają wielkie jaszczurki, na których jezdzą, nie walczą też przeciwko duergarom , chyba, że zostaną do tego zmuszone. Najstarszy Zakhar, często uczony jest wodzem wszystkich. Zakhar nie piją alkoholu, wolą herbatę.

ŹródłaEdytuj

  • Dragonlance

Więcej w Fandom

Losowa wiki