Fandom

Sferopedia

Zakon Kielicha

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zakon Kielicha to wielka praworządna organizacja zrzeszająca najmężniejszych rycerzy, którzy poprzysięgli wypełnić najświętszy cel - zniszczyć wszystkie demony. Stosując się do najwyższych wymogów prawa, dobra i szlachetności, rycerze tego zakonu ucieleśniają dosłownie wszystkie co wiąże się ze słowem "Paladyn". Są najwyższym wcieleniem cnoty i czystości, doskonałości w walce i odwagi, dworności i subtelności, pobożności i oddania, ale niestety także arogancji i próżności. Zakon Kielicha zawdzięcza swoją nazwę magicznemu artefaktowi, Świętemu Kielichowi z magicznego srebrna, do którego według legendy zebrano krew jednego z bóstw walczącego z jednym z książąt demonów. Kielich jest zamknięty, ale otwarty posiada podobno liczne moce i co najważniejsze jest źródłem największego natchnienia, potrzebnego do walki z demonami. Zakon jest praworządny dobry, a jego członkowie wybrali na patrona Heironeousa, choć czciciele innych praworządnych bóstw są tu mile widziani. Zgodnie z charakterem zakonu jest to organizacja ściśle zhierarchizowana. Na jej czele stoi 9 Mistrzów Kielicha, którzy spośród siebie wybierają Wielkiego Mistrza. Ich największym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa relikwii, oraz ogłaszanie misji zmierzających do wyszukiwania innych relikwii pomocnych w zabijaniu demonów. Każdy z mistrzów dowodzi dziewięcioma Marszałkami Kielicha, którzy z kolei mają po 9 Kapitanów Kielicha, którzy dowodzą dziewięcioma sierżantami każdy. Sierżanci mają pod sobą grupę żołnierzy Zakonu Kielicha. Chcąc wstąpić do Zakonu Kielicha potencjalny rycerz musi się przygotowywać od lat młodości. Chłopcy i dziewczęta są obserwowani przez członków Zakonu, a następnie służą rycerzom jako giermkowie. Poznają życie zakonu od wewnątrz i są ściśle związani ze swym panem. Przez pięć lat u niego pracują i nie zadają żadnych pytań. Po tym czasie giermkowie biorą udział w zawodach, które mają wyłonić ich talenty i predyspozycje. Następnie każdy z giermków jest oceniany przez dziewięciu starszych rycerzy, głownie na podstawie sprawozdań członka zakonu, któremu służył. Jeśli ocena będzie pozytywna giermek przez rok służy sierżantowi, a następnie staje się nowicjuszem. Zadaniem nowicjusza jest doskonalić się tak aby sprostać wszystkim wymaganiom aby wstąpić do zakonu. Nowicjusz musi wykonywać misje bez zapłaty, zdobyć premię i zdolność rzucania czarów objawień. Wreszcie musi w jakiś sposób pokonać pomniejszego demona. Sprostawszy ostatniemu zadaniu wraca przed radę rycerską i prezentuje dowody wykonania różnych misji, w tym tej najważniejszej. Przyszły brat przez 1 do 3 dni modli się i pości by zostać pasowanym na rycerza Zakonu Kielicha. Rycerze muszą żyć bez grzechu i w celibacie, nie plugawić się dotykaniem zwłok i zawsze przedkładać niszczenie demonów nad wszystkie inne cele.

ŹródłaEdytuj

  • Obrońcy wiary. Podręcznik dla kapłanów i paladynów

Więcej w Fandom

Losowa wiki