FANDOM


Index34

Zarodnik mu

Złowrogie zarodniki mu to złośliwe grzyby wielkości sekwoi, poruszające się po krainach gdzie wiecznie panuje półmrok.

Zarodniki mu wyglądają niczym potrafiące chodzić muchomory. Mierzą od 18 metrów wzwyż. Kropkowane kapelusze są w ich przypadku odwrócone w stosunku do posiadanych przez zwykłe muchomory. Przy okazji okazują się być również ogromną paszczą. Z ciała istoty wyrasta sieć macek uginających się pod masą zarodników. Stwory te większość czasu spędzają w ciemnościach. Zamieszkują obszerne podziemia, listowia jeszcze większych od siebie drzew, w cieniu gór bądź w gigantycznych budowlach. Wszystkie atakują każde stworzenie jakie napotkają, bowiem stale poszukują pożywienia.

Mówią wspólnym i ziemnym.

Ciężko prowadzić z nim konwencjonalną walkę, ze względu na chmurę zarodników, które mogą łatwo wgryźć się w śmiałków. Cztery wielkie macki mogą z łatwością złapać nawet olbrzymią istotę, aby wrzucić ją do paszczy. Dodatkowo, zarodnik mu jest pokryty przez tysiące (niewidocznych na pierwszy rzut oka) lepkich macek. Działają jak lep, który doprowadza swoją zawartość do paszczy zarodnika.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki