Fandom

Sferopedia

Zaziemie

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zaziemie (ang. Hinterlands) to obszary znajdujące się za okręgiem miast-bram na Zewnętrzu. Miejsce nieznane i obce.

Większość uwagi Zewnętrza pada na krąg miast-bram na obrzeżach. Pierwszaki (a nawet planarni) mogą zapomnieć, iż Kraina jest nieskończonym planem. Pomiędzy kręgiem miast-bram i obrzeżem, rozciąga się bezustannie dzika, wiecznie zmienna, powszechnie niezbadana ziemia. Niektórzy słyszeli o zaginionych miastach, nowych bramach do nieznanych planów, a nawet całkowicie odmienne rzeczywistości, jeśli zawędruje się wystarczająco daleko.

Odległości są dość podchwytliwą sprawą na Zewnętrzu, szczególnie w Zaziemiu. Siepacz może podróżować poza Bramę Kupiecką przez rok i dzień, a wciąż nie stracić z widoku iglicy poza sobą. Wtedy może zawrócić i być z powrotem w Bramie Kupieckiej w ciągu kilku dni. Cokolwiek może znajdować się w Zaziemiu - życie, krainy, domeny, bramy, czy miasta - wciąż jest wyjątkowo nieznane ludziom bliżej iglicy.

Zobacz teżEdytuj

  • Być może obcość, zmienność i niepoznanie Zaziemia jako krainy daleko poza wszelkimi znanymi granicami stały się inspiracją dla Odległej Dziedziny, planu odosobnienia i wynaturzeń, gdzie pogwałcone są wszelkie prawa natury i wieloświata.
  • Na stronie 'A Tiefling's Exultation' znalazł się autorski opis Zaziemia w sposób ciekawy uzasadniający odmienność tego miejsca (na przykład kolejny krąg odległości od Iglicy pozwalający na rzucanie zaklęć epickich) oraz znajdujące się w nim wymyślone krainy (na przykład domy bogów azteckich). Opis ten jest czysto autorski i niekanoniczny.

ŹródłaEdytuj

  • "Player's Primer to the Outlands" Ad&d 2ed. Planescape Accessory
  • Hinterlands

Więcej w Fandom

Losowa wiki